Potraviny, které pomohou přibrat

0
Zdravé jídlo

Většina lidí co chce něco dělat se svojí váhou potřebují zhubnout, ale určitá skupina lidí má právě opačný problém. A potom se táží na otázky jako: Jak přibrat na váze? nebo Jak nabrat hmotu či cokoliv v tom smyslu. Možnosti tu jsou.

Pití domácích proteinových smoothie a koktejlů může být velmi rychlý způsob jak přibrat na váze. Domácí znamená kvalitní, přece nebudete šidit sami sebe.

Vytvořte si vlastní koktejl, prodávané často obsahuje spoustu cukrů bez živin. Vlastní výroba vám poskytne kontrolu nad použitými surovinami, ale i nad chutí. Koktejly můžete namíchat půl litrem mléka nebo alternativními tekutinami jako je třeba mandlové mléko.

Ořechový koktejl

Zkombinujte jeden banán, jeden kopeček čokoládové syrovátkové bílkoviny a přidejte 1 polévkovou lžíci (asi 15 ml) arašídového másla.

Vanilkový koktejl

1 šálek čerstvého ovoce, led, a šálek bílkovinného přírodního jogurtu s kopečkem vanilkové syrovátky. Vše promícháme a můžeme podávat.

Čoko koktejl s oříšky

400 ml čokoládového mléka smíchejte s polévkovou lžící oříškového másla a jedním avokádem. K tomu kopeček čokoládové syrovátkové bílkoviny. Vynikající v depresivní pondělí.

Karamelový jablečný koktejl

Jedno nakrájené jablko, přidejte 250 ml přírodního jogurtu, 1 kopeček syrovátkové bílkoviny s karamelem či vanilkou. Nakonec přidáme polévkovou lžíci karamelu a důkladně rozmixujeme.

Vanilkovo-borůvkový koktejl

250 ml čerstvých borůvek, kopeček vanilkové syrovátky, 250 ml vanilkového jogurtu a přidáme cukr dle potřeby. Vše rozmixujeme a máme hotovo.

Zelený koktejl

250 ml špenátu, přidáme avokádo, 250 mg ananasu a kopeček vanilkové syrovátky. Vše promícháme.


Většina koktejlů vám poskytne okolo 500 kalorií s velmi mnoho bílkovinami, minerály a vitamíny. Jak vidíte, tak si můžete nakombinovat. Používejte kvalitní mléko, které se často používá jako nástroj pro zvyšování hmotnosti nebo pro růst svalů. Mléko poskytuje kvalitní rovnováhu mezi bílkovinami, sacharidy, tuky a je skvělým zdrojem vápníků i dalších látek.

Pro lidi co potřebují nabrat svalovou hmotu nebo prostě jen přibrat jsou vynikající syrovátkové proteiny, v kombinaci s mlékem se jedná o jeden z nejúčinnějších nástrojů pro tento nelehký úkol.

Rýže

Skvělý a levný zdroj sacharidů je rýže. Jeden šálek vařené rýže poskytuje 200 kalorií, 40 gramů sacharidů velmi málo tuku. Rýže je velmi kalorická, což vám pomůže nabrat váhu či svalovou hmotu.

Navíc je příprava rýže velmi rychlá a snadno se připraví i v mikrovlnné troubě. Shrnutí: rýže je skvělý zdroj sacharidů, které se velmi dobře tráví a dobře chutnají.

Mezi další potraviny s vysokým obsahem kalorií se řadí ořechy a máslo, brambory, losos a mastné ryby a proteinové doplňky.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře