Moje KB přihlášení - návod

0

MojeBanka KB přihlášení

Přihlášení do internetového bankovnictví KB, Moje KB, MojeBanka probíhá na internetovém portálu mojebanka.cz Moje KB Banka přihlášení do účtu Zde si vyzvednete nový certifikát, nebo vložíte již získaný. a tím se automaticky přihlásíte do své KB banky.

Bezpečné přihlášení MojeBanka.cz

Pro bezpečné přihlášení do internetového bankovnictví na stránkách portálu MojeBanka.cz musíte splňovat jednu podmínku. V adresním řádku stránky, kde se nachází URL právě prohlížené stránky musí tato adresa začínat sekvencí znaků HTTPS, což značí šifrované (bezpečné) připojení.

Moje KB bezpečné přihlášení

První přihlášení KB

Pro první přihlášení do online bankovnictví MojeBanka budete potřebovat: Smlouvu o vydání a používání osobního certifikátu a SMS s jednorázovým heslem, který vám bude/byl zaslán na mobilní telefon.

Přihlášení do KB účtu MojeBanka

Po kliknutí na červené tlačítko s červeným písmem se slovy "Vložit certifikát" najděte ve vašem PC, nebo na přenosném USB disku váš certifikát, který by měl mít příponu .p12. Ještě předtím je dobré zaškrtnout políčko "Zapamatovat můj certifikát v prohlížeči", ale pouze pokud se přihlašujete ze svého počítače. Pro případnou ztrátu přihlášení je dobré mít zálohu certifikátu.

Po přidání certifikátu již budete mít možnost se po zadání hesla přihlásit.

Čipová karta k účtu Moje KB

Pro použití čipové karty je nutné nainstalovat Google Chrome rozšíření "Cryptoplus KB – Podepisovací modul", které najdete na chrome.google.com/webstore.

Jednoduchý postup přihlášení

  • Klikněte na tlačítko "Vybrat certifikát"
  • V okně, které po kliknutí otevře, najdete svůj aktuálně používaný certifikát
  • Potvrdíte výběr souboru
  • Certifikát se zobrazí v poli "Certifikát" na přihlašovací stránce
  • Zadáte své běžně používané heslo k certifikátu a přihlásíte se do aplikace

Při prvním přihlášení uložíte svůj certifikát do webového prohlížeče. Certifikát je uložen v zašifrované podobě, nedochází tedy ke snížení bezpečnosti internetového bankovnictví. Svůj původní certifikát v souboru si uložte na USB, abyste jej mohli přenést i na jiné počítače nebo použít v případě ztráty dat v prohlížeči při mazání historie prohlížeče.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře