Filadelfský experiment

0

FILADELFSKÝ EXPERIMENT je přetrvávající báchorka týkající se projektu Rainbow (Duha). Experiment "elektronické kamufláže" údajně prováděl v říjnu 1943 americký Úřad pro námořní výzkum ve filadelfské loděnici na torpédoborci Spojených států Eldridge. Cílem bylo učinit loď a posádku neviditelnou v elektromagnetickém silovém poli a to uplatněním Einsteinovy sjednocené teorie pole.

Torpédoborec Eldridge

Torpédoborec Eldridge údajně zmizel z dohledu pobřežních pozorovatelů a zhmotnil se v norfolkském přístavu ve Virginii, za několik minut ze znovu zhmotnil opět ve Filadelfii. Bylo tedy dosaženo nejenom neviditelnosti, ale také teleportace. Ovšem mnoho členů posádky se po vystavení energetickému poli zbláznilo, onemocnělo a umřelo, uhořelo, procházelo zdmi nebo úplně zmizelo. Od dalšího výzkumu bylo okamžitě upuštěno.

A co důkazy pro tuhle zvláštní historku? V roce 1956 dostal ufolog Morris K. Jessup dva pologramotné dopisy od muže, který se podepsal jako Carl M. Allen nebo Carlos Miguel Allende. Tento muž tvrdil, že jako námořník na ponorce Andrew Furuseth poblíž Norfolku byl svědkem onoho experimentu a zná osud posádky z lodi Eldridge. Allende zůstává záhadou. Pokud jde o Jessupa, ví se, že jeho angažování se v celé věci vedlo k depresím a (v roce 1959) k sebevraždě. Allendův hlavní důkaz (kromě jeho vlastních ujištění) spočíval v novinovém článku, který četl v roce 1943. Berlitz a Moore tvrdí, že vlastní fotokopii tohoto článku. Byl obdržen anonymně, není datovaný a ani noviny nebyly identifikovány. Pod názvem "Podivné okolnosti hospodské rvačky" popisuje, jak městská policie ve Filadelfii přijela na zavolání Pobřežní hlídky pomoci zlikvidovat rvačku v baru a našla ho prázdný. Dvě vyděšené číšnice řekly, že Pobřežní hlídka už bar vyklidila, ale až poté, co dva ze rvoucích se námořníků "se zničehonic rozplynuli jako vzduch … právě na tomhle místě". A ještě k tomu jedna z nich dodala: "a nemyslete si, že sem pila!"

Tato historka přežila už sedmdesát let, inspirovala natočení sci-fi filmu, ve kterém jsou dva zúčastnění námořníci experimentem vrženi do osmdesátých let našeho století (Tajemná záře nad Pacifikem, 1980). Bohužel Albert Einstein, který se údajně experimentu také měl účastnit aby ověřil své teorie, už nemůže podat žádné svědectví

Mohlo by se vám líbit

Komentáře