Záhadný les v Polsku

0
Tajemný les v Polsku

Jižně od polského města Štětín se nachází tajemný les, který skrývá mnohá tajemství a do dnešních dnů nikdo neodhalil příčiny následků divného chování lesa.

Na severozápadě Polska se nachází město Štětín, jehož název pochází ze staroslovanského nářečí, historické písemnosti o městě jsou poměrně vzácné a tak vznik města zahalil závoj tajemna a času.

Jižní část města obklopuje les, kde rostou tisíce stromů a mezi nimi na 400 borovic, které jsou u země ohnuté o 90° a pak se opět snaží narovnat, jako by na ně tlačila neviditelná síla. Debaty odborníků nenalezli shodu a panuje mnoho názorů na tento podivný přírodní jev.

Mezi pokusy o vysvětlení se dostal sníh a sněhové bouře, které některé stromy ohnou, další vědci usilovně tvrdí, že to byla technika pěstování pradávných dřevorubců. Senzibilové tvrdí, že se zde nachází tajemné, blíže nespecifikované síly, které způsobují vychýlení citlivějších stromů.

Ať je vysvětlení jakékoliv, tak citlivějším osobám se nedoporučuje místa navštěvovat, ale je to zbytečné upozornění. Podivná síla by jim nedovolila se přiblížit a divné hučení, které někteří citlivější lidé popisují, by jim zavelelo návrat zpět.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře