Mataji žil bez jídla pítí 70 let

0
Prahlad Džani

Indický jogín Prahlad Džani žil sedmdesát let bez jídla a pití. Byl součástí několika lékařských výzkumů, které potvrdili jeho schopnost přežít ve zdraví bez potravin a vody. Nicméně studie nemohli být publikovány a byly s označením tajné v majetku indické vlády, které je odtajní až po důkladném prozkoumání.

Stručný životopis Prahlada Džaniho

Prahlad Jani, také známý jako Mataji nebo Chunriwala Mataji byl indický jogín, který se narodil roku 1929 a vyrůstal v vesničce Charada v oblasti Mehsana. Podle svých slov opustil domov v sedmi letech a začal žít v přilehlé džungli. Ve věku 11 let prožil mystický zážitek a setkání s bohyní Amba, kterou poté začal uctívat. Jeho přezdívka Mataji označuje právě toto setkání, v překladu to znamená "zjevení Velké Matky. Prahlad Džani věří, že mu bohyně poskytuje tekutou stravu skrz otvor v jeho patře a tak nepotřebuje jíst ani pít. Označení pro lidi co nepřijímají potravu ani jídlo se vžilo označení breathariáni. A od roku 1940 nepřijímá žadné tekutiny ani potraviny.

Někdy kolem roku 1965 se usídlil v jeskyni poblíž chrámu Gujarati v Ambaji a tráví většinu dne meditací. V roce 2003 byl předmětem zkoumání skupiny lékařů v čele s neurologem Sudhirem Shahem z nemocnice v Ahmedabadu v Indii. Sudhir Shah se specializuje na lidi co o sobě tvrdí, že mají výjimečné schopnosti. Prahlad Džani byl 10 dní pod detailním zkoumáním a závěr studie byl, že jeho organismus dokáže zůstat ve zdraví bez jídla a pití. Pro vyloučení podvodu či omylu byl pokus v roce 2010 zopakován se stejným výsledkem. Indická výzkumná agentura DRDO (indická výzkumná vojenská agentura - DRDO na wikipedii [EN]) odpověděla na konkrétní dotazy ohledně výzkumů, že výzkum bude zveřejněn, až agentura vyhodnotí získané údaje. V oficiálním prohlášení agentura sdělila, že čeká na výsledky od jejich laboratoře DIPAS (Ústav fyziologie a příbuzných věd). DIPAS je indická výzkumná laboratoř založená roku 1962, kde pracuje 70 vědců a dalších 200 podpůrných zaměstnanců. (Oficiální stránka: DIPAS)

Breathariáni

Breatharianismus je životní styl při kterém nepotřebujeme jídlo a pití. Žijeme ze vzduchu (breath=angl. dýchat), tvrdí představitelé tohoto fenoménu.

První zaznamenaná osoba s touto schopností a stylem žití byla Terezie Neumannová (1898-1962), která údajně žila 36 let bez potravin a vody a živila se pouze hostiemi v průběhu svatého přijímání. Cíl breathariánů je stát se duchovní bytostí ještě za svého života.

Seznam breathariánů

O následujících lidech se tvrdí, že po určitou část svého života byli breathariáni:
Ram Bahadur Bomjon (*1990) - budhistický mnich
Ellen Greve -aka- Jasmuheen (*1957) Henri Monfort (*1953)
Prahlad Džani Mistr Guang Qin (1892-1986)
Porfirij Kornějevič Ivanov 1898-1983)
Theresa Neumann (1898-1962)
Anna Kateřina Emmerichová (1774-1824)
Tereza z Avily (1515-1582)
Kateřina Sienská (1347-1380)
Wiley Brooks
Hira Ratan Manek
Ray Maor

Z českých breathariánů se uvádí:
Petr Tichý
Pavel Mácha
Peter Prana Eater
Jaroslav Dušek
Peter Starec
Robert Chlebík
Jana Tylová
Monika Kunovska

Mohlo by se vám líbit

Komentáře