Severní Kora - zakázané fotky

0
Zakázané fotografie Severní Korea

Severní Korea se otevírá světu, ale jen pootevřenými dveřmi a fotografie kontroluje, ale občas se stane, že některá fotografie se objeví i přes zákaz režimu.

Počítače bez elektřiny v Severní Koree

V Severní Koree můžete navštěvovat rodiny, dokonce vás průvodci zavedou do některých a můžete i fotografovat. Severní Korea se ráda chlubí, že děti mají doma počítače a chtějí to ukázat světu. Pokud si však všimnete, že nemají elektřinu budete důrazně požádáni o smazání fotografie.

Voják z Jížní Koree pomáhá místnímu farmáři

Vojáci z Severní Koree jsou prezentováni jako členové nejmocnější armády na světě. Pokud však navštívíte zemi tak můžete vidět jak vojáci pomáhají místnímu průmyslu.

Obyvatelé Severní Koree často jedí pouze trávu

Severní Korea nemá řetězce plné jídla, nevědí co je Lídl, Kaufland nebo Tesco. Stravují se svépomocí a někdy je ve městech těžké získat potravu a tak chodí trhat trávu, kterou jedí jako salát. Bez přílohy.

Hladovějící děti v Severní Korea

Severní Korea trpí mnoha nedostatky, těmi nejzávažnějšími pro lidskou důstojnost jsou uspokojení základních potřeb. KLDR v obdobích nedostatku vyhlásí, že jídlo je nezdravé a mají se jíst jen dvě jídla denně a někde nemají ani to. Nedostatky se stávají součástí ideologie a lidé to přijímají. Severní Korea je největší sociologický průzkum.

Obchodní domy v KLDR

Obchody v KLDR existují a mají otevřeno, ale téměř nikdo tam nechodí, protože stejně nemají čím zaplatit a nabídka je velmi skromná.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře