Siamská dvojčata sdílela tělo i lože

0
Siamská dvojčata

Siamská dvojčata Violet a Daisy Hiltonovi se narodily v roce 1908 a byly spojené nejen duší, ale i tělem. Z počátku vystupovaly v cirkusech po Evropě a cestovaly po Spojených státech v estrádách a amerických burleskách. Sestry byly spojené boky a hýžděmi. Neměly spojené žádné orgány, ale měly stejný krevní oběh, když se opila jedna, byla opilá i druhá.

Po narození se přemýšlelo, že je oddělení, ale lékařské konsorsium jednohlasně rozhodlo, že by operace vedla k úmrtí jednoho z dvojčat. Matka dvojčat byla svobodná. Poprvé veřejně vystupovaly v roce 1911, ve věku pouhých tří let.

Nikdy nedostaly víc peněz než na jídlo a pití, až se v roce 1931 rozhodly žalovat své manažery a požadovaly odškodné ve výši 100.000 dolarů, ekvivalent dvou milionů (k roku 2020). Violet ve věku 21 let začala chodit s muzikantem Mauricem Lambertem a když s ním spala, musela s nimi sdílet lože i Daisy. O pár měsíců požádali o oddací list, ale ten byl odmítnut. V podstatě by to byl manželský trojúhelník. Nicméně v některých státech to problém nebyl a tak po pár letech se přece jenom Violet dočkala a vzala si homosexuálního herce Jamese Moora. Celé to však byl pouze marketingový tah, Daisy si vzala také gaye, Harolda Estepa, známějšího jako tanečník Buddy Sawyer.

V roce 1969 se dvojčata nedostavila do práce a jejich nadřízený zavolal policii, obě dívky podlehly hongkongské chřipce.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře