Musical.ly - návod

0
Musical.ly

Jistě každý z vás zná aplikaci Musical.ly. Kdo ji nezná, tak doufám, že ji alespoň trochu pozná skrze tento článek.

Co je musical.ly?

Aplikace Musical.ly je čínská aplikace určena pro tvorbu videí, živých vysílání a živých momentů. (Na živá vysílání je pro musical.ly aplikace live.ly) První prototyp této aplikace byl v dubnu 2014, ale oficiálně vyšla v srpnu 2014. Od července 2016 má aplikace více než 90 miliónů registrovaných uživatelů a každý den v průměru 12 miliónů nových videí a koncem května 2017 aplikace dosáhla více než 200 miliónů uživatelů.

Pro Musical.ly je charakteristická gestikulace při natáčení nějaké písničky dle vašeho výběru. Také se hodně používají hashtagy. No a k čemu přesně vlastně tato aplikace je? V této aplikaci natáčíte patnáctisekundová až minutová videa. Můžete buď "lipsync" videa - tzn. že otevíráte jen pusu na výběr jakékoli písničky - nebo taneční videa, různé komedie, nebo můžete i nahrát svůj vlastní hlas, a to třeba váš zpěv, vlastní písničku anebo také komedii, ale vymyšlenou. Zkrátka co se vám zachce. Můžete si nastavit různé rychlosti vybraného zvuku při natáčení (rychlý, normální, zpomalený, epický; ale stále jsou nové a nové aktualizace, takže teď tam najdete 0,1x; 0,5x; 1x; 2x; 10x).

Musical.ly je komunita lidí vytvářejících videa, skeče, parodie, playbeck videa a vše co se týká krátkých videí.

Ostatní lidé vám můžou zanechat like nebo komentář. Žádné disliky tam nejsou.
Také můžete dělat duety s různými slavnými lidmi. Duet je vlastně to, že natočíte video s někým slavným. Ne doslova, že u vás je, ale že si najdete nějaké video toho, koho chcete a poté kliknete na "natočit duet" a natáčíte. Až dotočíte, máte duet a můžete video zveřejnit, anebo si ho dát jen do soukromých.

Musically můžete získat pro android, stačí skočit do obchodu play nebo stáhnout zdarma z Amazonu. Musically můžete mít i s iPhonem, stačí navštívit obchod App store.

Funkce na musically

Na Musical.ly je vlastně spousta dalších krásných funkcí. Třeba efekty; jak normální (např. černobílé pozadí, barevné atd.), tak i efekty při natáčení, ale tím se budeme zabývat u jiného článku. Většina dobrých a krásných efektů je spíše na Applu než na Androidu.

Další funkcí jsou otázky. Když se chcete zeptat na otázku, tak jí zadáte do komentáře a místo toho, abyste ten komentář přidali sami za sebe, kliknete na takové růžové "Q". Tím se zeptáte a člověk, kterého jste se zeptali, to natočí na video.
Další taková "funkce" je, že můžete nastavit u někoho, že bude váš "BFF" - "Best Fan Forever". Ten člověk s vámi pak může natáčet duety, pokud ho nesledujete. Když ho budete sledovat, tak s vámi duet může natočit i tak.

Jak získat like na musically?

Like na musically dostanete od člověka, který shlédne vaše video a usoudí, že je dobré. Takže nejlepší rada je, točte kvalitní videa a pozitivně komentujte a lajkujte ostatní. Dělejte ostatním to, co chcete, aby dělali oni vám.

Jak získat korunku na musically?

Na Musical.ly můžete získat i korunku. Tu vlastně mají všichni ti slavní lidé. Korunku na musically získáte automaticky, pokud součet vašich srdíček bude 2 miliony.

Na musically můžete získat "Featured" nebo-li v českém jazyce "Doporučeno", což znamená, že se vaše "doporučené" video zobrazí i lidem, kteří vás nesledují a mohou vás začít sledovat. Pro featured na musically je interní algoritmus, která posuzuje kvalitu a četnost vašeho kanálu. Určitě byste měli publikovat denně, sbírat hodně lajků a mít dost odběratelů.

Tipy a triky pro featured na musically:

  1. Videa minimálně jednou denně.
  2. Preferujte kvalitu nad kvantitou, pokud publikujete 10 videí denně, ale ohlas lidí není adekvátní, tak featured nebudete nikdy. Věnujte videům čas a lásku.
  3. Používejte hashtagy, které jsou zrovna na vlně, tzv. trending hashtags.
  4. Podle ohlasů, lajků a shlédnutí vysledujte v čem jste dobří. Někdo je nejlepší v Dub smash, někdo zase vyniká v tanečním reji, možná máte skrytý komediální talent. Zkuste všechno a sledujte ohlasy.
  5. Vybírejte dobrou muziku, dejte si záležet, sledujte žebříčky.
  6. Originalita a kreativita má neskutečnou sílu a váhu.
  7. Věřte tomu co děláte, pokud budete pochybovat, tak vám vesmír věnuje to, co v hloubi duši tušíte. Takže žádné pochyby.

Slavní lidé na musical.ly

Nejslavnější na Musical.ly jsou například blonďatá dvojčata Lisa a Lena, Kristen Hancher, Baby Ariel, Anna Zak nebo Loren Gray, a mnoho dalších. Ale jsou tu i některé hvězdy, které se neproslavili skrz Musical.ly. Jimiž je například Tini Stoessel, Ariana Grande, Selena Gomez, Nicky Minaj, Jenna Ortega a mnoho dalších.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře