Jak vyrobit sliz?

0
Sliz

Nechcete si sliz kupovat? Máme lepší nápad! Proč si ho nevyrobit doma? Vyberte si z těchto různých způsobů, který Vám bude nejvíce vyhovovat a vyrobte si ho! Do komentářů nám dejte vědět, které z těchto způsobů jste použili a jestli fungoval. Rádi si to přečteme!

Jak vyrobit sliz

1. Vezměte si lepidlo, pěnu na holení (můžete použít i gel a prací prášek. Vše smíchejte dohromady.

2. Lepidlo a pěnu na holení zamíchejte a přidejte vodu na kontaktní čočky.

3. Zamíchejte lepidlo (Herkules) a persil. Můžete přidat i například třpytky na obarvení.

4. Do misky si dejte zubní pastu a přidejte trochu cukru. Pořádně zamíchejte a vložte do ledničky na 2 hodiny.

5. 2 lahve tekutého lepidla (lesklé a bílé lepidlo); 1/2-1 lžička boraxu (tetraboritan sodný). Borax se dá zakoupit online nebo v drogériích. Budete potřebovat velkou a širokou mísu na sliz. Můžete, ale nemusíte přidat potravinářské barvivo, nebo nějaké třpytky či konfety, ale je to jen na Vás. Dále potřebujete ocet a rukavice.

  1. Vezměte si velkou mísu. Smíchejte jednu misku horké vody do misky s 1/2 lžičky boraxu. Nechte úplně rozpustit. Pokud bude váš sliz po několika minutách příliš pružný, tak ho vyhoďte a zkoušejte dál.
  2. Smíchejte jednu nádobu tekutého mýdla s půl šálkem vody. Nejlepší je to promíchat metličkou. Může to trvat i několik minut, aby to bylo dokonalé. Lepidlo musí totiž co nejvíce splývat s tekutým mýdlem a vodou. Přidejte tekutý akvarel nebo pár kapek potravinářské barvy. Barvu nebo třpytky vyberte podle svého. Nemusíte přidávat nic. Jestli používáte lepidlo, které již zabarvené je, nemusíte používat barvivo, ani lesk.

Spojte 1) a 2) dohromady. Nalijte směs lepidla do velké misky společně s boraxem a vodou. Pozorujte to 1 minutu, protože směs lepidla pak začne polymerizovat. Přebytečnou vodu můžete vylít. Noste rukavice a nebojte se míchat lžící.

Pokud necítíte, že je lepkavý nebo pevný, tak sliz vytáhněte a hněte ho mnohem víc. Tuhle fázi doporučujeme spíše dospělému člověku, protože je opravdu potřeba si poté pořádně umýt ruce.

Zjistit kolik nalít a jak zamíchat sliz trvá samozřejmě nějakou dobu. Na poprvé se Vám to pravděpodobně nepovede, ale můžete mít štěstí. Když se Vám to nepovede, tak nevěšte hlavu a zkuste to znovu.

Pokud Vám sliz připadal příliš lepkavý, vraťte ho zpět do misky a promíchejte ho ve vodě. Vody nalijte jen trochu. Jestliže to nepomůže, tak přidejte k Vaší směsi vody další 1/4 lžičky boraxu a zkuste sliz vložit do směsi.

Jestliže je Váš sliz příliš pružný, tak do něj přidejte vodu, 1/4 lžičky boraxu a míchejte, dokud se nerozpustí. Poté vložte sliz zpět do boraxu a vody a pořádně to protřepte.

Když se zahřeje, tak se to někdy opraví do několika minut. Pokud je po zahřátí příliš gumový, udělejte další sliz, který bude super pružný a pak spojte dva slizy, aby dosáhly velké konzistence a hněte je mezi sebou přibližně dve minuty.

Kdyby se Vám nechtěně stalo, že sliz vytekl nebo něco, a dostal se Vám na oblečení nebo do vlasů. Tak na něj použijte ocet. Ocet sliz okamžitě rozpustí.

6. Připravte si 8 litrů co nejvíce horké vody, nejlépe z konvice, ale vypněte o něco dříve, než to dosáhne 100°C. Přidejte nastrouhané mýdlo, které nejdříve rozmícháte v 2 litrech vody. A jakmile bude rozpuštěné, tak dolejte zbytek vody. Mýdlo záleží na Vás jaké zvolíte a nakonec krystalickou sodu. Krystalické sody přidejte přibližně 250 - 300g a opět rozmíchejte. Nechte ležet a občas zamíchejte.

7. Připravte si kukuřičnou mouku, zelené barvivo nebo jakékoli jiné, a vodu. Vše smíchejte dohromady.

Jak sliz uchovávat?

Sliz je dobré skladovat v uzavřené krabičce nebo sáčku, jinak vyteče. Do krabičky kápněte trochu gelu, jinak může postupně tvrdnout. Když sliz necháte někde pár hodin ležet nehybně, tak ho stačí vložit do tašky, za den vytáhnout a on se zotaví.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře