Jak nejbohatší lidé přišli ke svému majetku?

0
Bohatství

Časopis Forbes každoročně zveřejňuje žebříček nejbohatších lidí světa, zde jsou i s popisem, jak k těm penězům přišli. Takže to můžete brát i jako návod jak zbohatnout? Nebo jak přijít k penězům? Jak mít víc peněz? A další otázky, které tíží každého materialisticky normálního člověka dnešní společnosti.

Jeff Bezos

115,1 miliard USD
Jeff Bezos založil v roce 1994 ve své garáži internetový obchůdek Amazon, který se postupně rozrostl v gigantickou firmu. Založil firmu Blue Origin, která vyrábí kosmické rakety a mediální kolos The Washington Post. V roce 2019 se rozvedl a jeho žena získala značnou část bohatství a i přes to se stal tím nejbohatším ze všech. Zdroj bohatství => vlastní píle, podnikavost

Bill Gates

99,0 miliard USD
Bill Gates si založil v garáži softwarovou firmu a vydělal na operačních systémech Windows. Se svoji manželkou vede největší charitativní organizaci na světě, která vlastní velkou část firmy Microsoft.

Bernard Arnault

77,1 miliard USD
Bernard Arnault je podnikatelem luxusu. Kontroluje impérium luxusních značek jako jsou Louis Vuitton, Christian Dior, Sephora, Fuerlain, Fendi a spoustu dalších. Jeho otec vydělal mnoho peněz ve stavebnictví a Bernard investoval v roce 1985 do firmy Christian Dior a postupně se na zádech luxusu vyšplhal na třetího nejbohatšího muže planety.

Warren Buffett

67,5 miliard USD
Věštec z Omahy mu říká kdekdo a zcela oprávněně. Jeho bohatství vyrostlo kvůli jeho investicím, které správně směřuje. Jeho firma Berkshire Hathaway vlastní více než 60 společností včetně výrobce baterií Duracell či pojištovny Geico. Začal podnikat z nuly a stal se nejbohatším mužem planety. S tímto titulem soupeří s dalšími 2-3 lidmi.

Larry Ellison

59,1 miliard USD
Spoluzaložil megafirmu Oracle, zaměřoval se na databáze a postupně z firmy vyrostla jedna z největších softwarových firem světa. Původně pracoval Ellison pro CIA, kde jim vytvářel databáze informací.

Amancio Ortega

55,2 miliard USD
Postupně se svoji manželkou vybudoval obrovský holding, který je nejznámější díky svému módnímu řetězci Zara. Zbohatl díky módě.

Mark Zuckerberg

54,8 miliard USD
Zakladatel Facebooku, který je celý postaven na reklamě, a žije ze svých uživatelů.

Jim Walton

54,5 miliard USD
Nejmladší syn zakladatele supermarketů Walmart. Spolu se svými sourozenci ho zdědili.

Alice Walton

54,4 miliard USD
Jediná dcera zakladatele Walmartu, spolu se sourozenci vlastní gigantickou firmu Walmart.

S. Robson Walton

54,1 miliard USD
Nejstarší syn zakladatele Walmartu, zdroj bohatství => dědictví.

Steve Ballmer

52,8 miliard USD
Zaměstnanec Microsoftu s pořadovým číslem 30., postupně se vypracoval, získal akcie firmy a zbohatl na tom. V podstatě jeho největší zásluha na zbohatnutí byla věrnost jedné firmě a neuvěřitelné štěstí.

Carlos Slim Helú

52,1 miliard USD
Původně učitel matematiky koupil v roce 1990 podíl v mexické telefonní společnosti, která se později stala největší telekomunikační firmou v Latinské Americe.

Larry Page

51,0 miliard USD
Jeden ze dvou zakladatelů společnosti Google, který počal svoji dráhu jako školní projekt. Zdroj bohatství => školní projekt, který se zvrhl v gigabyznys.

Sergey Brin

49,5 miliard USD
Spoluzakladatel největšího internetového vyhledávače Google, spolumajitel technologického gigantu Alphabet.

Françoise Bettencourt Meyers

48,8 miliard USD
Spolumajitelka 33% podílu v kosmetickém gigantu L'Oréal, který zdědila. Původ bohatství => dědictví.

Michael Bloomberg

48,2 miliard USD
Michael Bloomberg založil v roce 1981 mediální a finanční společnost Bloomberg LP, která má roční obrat 10 miliard amerických dolarů.

Jack Ma

38,6 miliard USD
Původním povoláním učitel založil největší internetovou společnost světa, Alibaba Group. Původ bohatství => vlastní tvrdá práce okořeněná velkou špetkou štěstí.

Charles Koch

38,3 miliard USD
Spolu se svými sourozenci zdědil obrovskou firmu po svém otci Fredu Kochovi, vlastní 42% podíl stejně jako měl jeho bratr, jehož podíl zdědila jeho žena Julia.

Julia Koch

38,2 miliard USD
Po svém manželu zdědila 42% podíl ve firmě Koch Industries, její manžel zemřel v roce 2019 ve věku 79 let.

Ma Chua-tcheng

38,1 miliard USD
Vede největší čínský internetový kolos Tencent Holdings, který spoluzaložil v roce 1998.

Mukeš Ambani

36,8 miliard USD
Ambaniho otec založil v roce 1966 malou textilní továrnu ze které za pár desítek let vyrostl obrovský multioborový konglomerát. Důvod bohatství => dědictví.

MacKenzie Bezos

36,5 miliard USD
Přišla k majetku rozvodem. Po 25 letech se rozvedla se zakladatelem Amazonu Jeffem Bezosem a získala 25 % podílu ve firmě. Manželství bylo rozvedeno v roce 2019. Jinak se "živí" jako spisovatelka, vydala dva romány.

Beate Heister a Karl Albrecht ml.

33,3 miliard USD
Sourozenci vlastní řetězec supermarketů Aldi. Založil to jejich otec Karl Albrecht starší.

David Thomson

31,6 miliard USD
Zdědil mediální imperium, které založil jeho dědeček. Jeho nejcennější firma je zpravodajská agentura Thomson Reuters, kterou většinově vlastní. Takže pokud chcete být bohatý jako on, prostě počkejte na nějaké dědictví.

Phil Knight

29,8 miliard USD
Phil Knight založil sportovní gigant NIKE. Ve funkci předsedy předsednictva strávil 52 let.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře