Deprecated: strtotime(): Passing null to parameter #1 ($datetime) of type string is deprecated in /data/web/virtuals/120399/virtual/www/domains/chi.cz/a/aClanek.php on line 336

Zajímavosti o Google

0

Původní název pro Google byl Backrub.

Neoficiální motto společnosti Google je "Don’t be evil."

Google je navštěvovanější než Facebook.

16.srpna roku 2013 nefungoval po dobu pěti minut Google a celosvětový internetový provoz klesl o 40%.

Google od roku 2010 koupí v průměru každý týden jednu společnosti.

Google vlastní desetitisíce domén s národními mutacemi, překlepy, nebo parodií jeho názvu. Gooogle, Gogle, Googel, 466453.com a další s názvy svých služeb jako admob.com, adsense, adwords, android, blogger, chromium, chrome, waze a stovky dalších společností co za svoji dobu působnosti koupil.

Google vlastní svoji TLD .google, registry.google a další desítky jiných jako .zip, .mov, .prof, .meme, .here, .new, .day, .ads, .app, .boo, .fly, .foo, .goog, .dad, .eat, .how, .faq, .ing, .みんな, .soy, .rsvp, .esq…

Žena, která pronajala svoji garáž pro technické zázemí Googlu se později stala CEO v Youtube.

Google má rád psy a moc nemusí kočky. Nicméně je to z praktických důvodů, protože povoluje svým zaměstnancům v práci psy. Povolit i kočky by znamenal velký konflikt.

Gmail byl spuštěn 1.4.2004 a spousta lidí si myslela, že je to aprílový žert. Takže aprílový žert byl, že si spousta lidí myslela, že je to apríl.

Gmail v době spuštění nabízel 1 GB volného prostoru, v té samé době nabízel Hotmail 2 MB.

Od roku 2002 nabízí Google svoji stránku též v Klingonštině. Můžete si to změnit v nastavení.

Google je od slova GOOGOL, což je matematický výraz pro jedničku se sto nulami.

Google překladač porovnává dotazy s databází přeložených knih, jako třeba knihy o Harry Potterovi.

Google věnuje ročně 100 miliónů dolarů na charitu (Google.org)

Víte, že na Google mapách můžete studovat i podmořský svět?

Google si pronajímá velblouda, aby vytvářel fotografie pro street view v poušti.

Zajímavosti o Google

Na stránce Googlel.com/MARS se můžete podívat na Mars (Odkaz se otevře do nového okna).

Na stránce Google.com/MOON se můžete podívat na měsíc.

Pokud zemře zaměstnanec Google, tak vdova/vdovec dostává polovinu jeho mzdy po dobu deseti let a děti 1000 dolarů měsíčně až do dosažení 19 let.

Databáze Google Earth zahrnující snímky ze satelitů a další údaje dosáhla 20 petabajtů.

V roce 2013 založil Google firmu Calico (CAlifornia LIfe COmpany), která se zaměřuje na výzkum dlouhověkosti. V současnosti probíhající výzkumy souvisejí s neurodegeneračními problémy a rakovinou.

Každou minutu Google zpracuje 2 miliony hledání.

Tlačítko "zkusím štěstí" stálo Google 110.000.000 dolarů, protože obcházelo reklamy ze kterých je Google živ.

Google byl v roce 1999 nabídnut společnosti Yahoo za 1 milión dolarů, ta však odmítla. V roce 2002 nabídla 3 milióny dolarů a odmítl Google.

Google používá tzv. Easter Eggy, což jsou vtipné nedokumentované funkce. Níže je seznam Easter Eggů od Google. Existuje i spousta již nefungujících a možná i neobjevených.

Nedokumentované funkce Googlu - Easter Eggy

Pokud budete v Google hledat slovo "ASKEW", tak výsledek vyhledávání bude nakřivo, protože to je význam toho slova.

Pokud budete v Google hledat větu "Do a Barrel Roll" stránka vyhledávání se otočí kolem dokola, protože to je to co jste po Google vlastně chtěli. Alternativně můžete použít "Z or R Twice".

Pokud budete v Google hledat slovo "Festivus", zobrazí se po straně tyč, která odkazuje na parodii světských a hlavně komerčních svátků, je to odkaz na scénu v sitcomu Seinfeld.

Pokud budete v Google hledat "Conway's Game of Life, což je hra britského matematika připomínající reálný život, tak vám Google nabídne zprava přicházející simulaci života.

Pokud jste hledali v Google slovní spojení "Let it Snow", tak se na stránce vyhledávání zobrazil sněhový efekt spočívající v iluzi padajícího sněhu. Tento Easter Egg se společnost Google rozhodla z neznámých důvodů vypnout. Pravděpodobně kvůli problémům s flash přehrávačem na některých počítačích.

Pokud budete v Google hledat "Zerg Rush, tak se na stránce vyhledávání objeví google mini hra, která spočívá v agresivních létajích a dotěrných "O", která pravděpodobně odkazují na prohlížeč Opera, a ničí všechno nalezené. Vy můžete Óčka aktivně likvidovat a poté sdílet vaše skóre.

Pokud na stránce Google budete hledat "blink html", tak všechna slova obsahující blink budou blikat. Alternativně je možné použít <blink>.

Webdrive Torso promění logo Google ve směs kostek. Tento Easter Egg nefunguje v den Google Doodle, což je oslavná óda na některou pamětihodnou událost či osobu v historii. Google si v den Google Doodle změní logo a všemožně propaguje oslavující věc.

Pokud v Google obrázcích hledáte "Atari Breakout", tak se obrázky přeskupí v populární hru Breakout, arkádovou hru z počítačů ATARI, která se však rozšířila na všechny platformy a mnohokráte zmodernizovala a tak žije pořád.

Pokud v Google vyhledávání zadáte dotaz "the answer to the ultimate question of life the universe and everything", což je v překladu "odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec", tak dostanete správnou odpověď.

Pokud v Google vyhledávání zadáte dotaz "the number of horns on a unicorn", což je v překladu: "počet rohů jednorožce", tak google kalkulátor vám okamžitě dá správnou odpověď.

Pokud do Google zadáte dotaz "what is the loneliest number", odpovědí vám pomocí google kalkulátoru bude 1.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře