Nová fakta o koronaviru

0
Koronavirus / Covid-19

Covid-19 je nemoc poprvé identifikovaná ve Wuhanu v Číně koncem roku 2019, o rok později, v roce 2020 se označení Covid-19, nebo více obecně koronavirus, skloňuje ve všech pádech a to ve všech zemích světa. Virus pomalu dospěl, máme se opravdu bát?

Šíření koronaviru se věnuje většina globálních i místních médií, což vede k oprávněným obavám čtenářů, strach se šíří rychleji než samotný virus, což je dobře, protože se lidé více chrání.

Pomáhá pitný režim proti koronaviru?

Světová zdravotnická organizace WHO vydala zprávy ověřené vědci z mnoha nezávislých týmů a tvrdí, že neexistuje žádný důkaz, že pití velkého množství vody či jiné tekutiny má jakýkoliv vliv na nový koronavirus. Doporučení zní pít adekvátní množství tekutin každý den (zdroj: PDF na WHO [EN].

Nový koronavirus SARS-CoV-2

Nový koronavirus se podle Státního zdravotního úřadu ČR nešíří potravinami, nebo přesněji je to nepravděpodobné a ještě přesněji, dosud se to neprokázalo. Což samozřejmě není to samé, jako výrok, že to není možné. Doporučuje se obezřetnost na všech frontách, umýt ovoce, vařit na dostatečnou teplotu. Všechny nemoci MERS-Cov či SARS-CoV naznačují přenos z člověka na zvíře. Riziko onemocnění se rapidně snižuje dodržováním hygieny, pravidelně si umývejte ruce a při kašlání zakrývejte ústa i nos. Maso, vajíčka i ostatní vařená jídla nechte projít dostatečným zdrojem tepla. Kontakt s lidmi, kteří vykazují známky respiračního onemocnění se nedoporučuje. Při příznacích neprodleně vyhledejte lékařskou pomoc. (zdroj: SZÚ nový koronavirus)

Evropské centrum pro kontrolu nemocí (ECDC)

ECDC monitoruje průběh nemoci a na stránkách www.ecdc.europa.eu/en/covid-19-pandemic pravidelně vydává aktualizovaný počet nemocných i mrtvých na nový koronavirus. Situace je vážná, ale nikoliv beznadějná, to mějte vždy na paměti.

Worldmeter.info

Krátce po propuknutí nemoci začala stránka Worldmeter.info monitorovat průběh nemoci a ukazuje aktuální data na základě místních zdrojů. Můžete zde nalézt aktuální statistiky o celosvětovém průběhu a počtu nemocných, ale i uzdravených. Je možné sortovat podle zemí, popis příznaků, grafy podle všech možných parametrů. Worldmeter.info

Mohlo by se vám líbit

Komentáře