Magnet Fishing - hledání kovových magnetů

0
Magnet Fishing

Někteří lidé od pradávna prahnou k dobrodružství, tajemství či hledání pokladů. Pro ty je určen magnet fishing. Je to spojení rybolovu a magnetu, kdy nechytáte ryby, ale vytahujete kovové předměty, které můžou často být cenné.

Co můžete najít při magnet fishing?

Většina předmětů, které pomocí magnetu na provazu vytáhnete bude pravděpodobně obyčejná až odpadková, je to vlastně druh platby za nalezení něčeho cennějšího. Čistíte rybník nebo řeku a ta vám pak vydá něco cenného. Win-win situace. Nejvíc nálezů bude pravděpodobně z říše starých hrnců a hřebíků. Různých částí starých jízdních kol a kočárků můžete najít také poměrně velké množství, ale pak začnou přicházet ty zajímavější předměty, které pomocí magnet fishingu můžete najít. Staré nábojnice a staré zbraně včetně některých druhů mincí.

Najít můžete i úmyslně zahozené předměty z trestné činnosti a ty byste zcela určitě měli ohlásit na policii České republiky a to bezprodlení. Můžete najít staré klíče nebo předměty na které váš magnet nestačí. Můžou se zde skrývat i tunová zařízení, celé stroje nebo vozidla. Není to moc pravděpodobné, ale někde může být i neobjevený tank a ten asi nevytáhnete ani pomocí nejsilnějšího magnetu na trhu.

Magnet fishing

Nemusí jít samozřejmě jen o zábavu, ale i seriózní práci. Někdy je třeba vyčistit studnu nebo kašnu a k tomu tato aktivita poslouží více než cokoliv jiného. Někdy potřebuje vytáhnout zapadlé nářadí nebo součástku a k tomu se magnet na provázku taky hodí víc než jiné způsoby. Pokud se rozsypou piliny, magnet je srovná do latě.

K magnetovému rybaření rozhodně potřebujete silný neodymový magnet, které má oko pro uvázání lanka. Pevné lanko je také důležité, nechcete přece přijít o nález a ještě k tomu i o magnet. Jako lanko se skvěle hodí opletené lano s pleteným jádrem z polyesteru a důležitá je hlavně nosnost, měla by být větší než síla magnetu. Gumové rukavice se taky hodí, předměty budou často zrezivělé. Plastová nádoba na objevy je taky skvělá věc.

V neposlední řadě je tato aktivita dobrá odpověď na otázku: Jak zbohatnout?

Mohlo by se vám líbit

Komentáře