Apple Glass - na vrcholu technologie

0
Apple brýle

Brýle, které posunou vidění na nový rozměr. Brýle, které posouvají schopnosti člověka na vyšší level. Technologie opět na nové úrovni.

Apple Glass, jaké budou?

Představení nových brýlí od společnosti Apple bude na Vánoce 2020 nebo nejpozději začátkem roku 2021. Podle informací některých betatesterů budou fungovat pouze při propojení s telefonem iPhone. Což se zdá jako logický krok, i když to mnoha odpůrcům této značky nahraje na novou vlnu nenávisti.

Apple Glass sice nebudou mít vlastní kameru kvůli právním problémům v oblasti soukromí, ale budou mít LiDAR, což je Laserový radar umožnující detekci vzdálenosti a na základě toho vykreslit digitálně povrch trojrozměrných objektů. Více informací můžete o LiDARu získat na Wikipedii. Nabíjení nových brýlí Apple Glass bude probíhat bezdrátově a na okrajích skel budou miniaturní displeje pro zobrazení času a dalších informací.

Kolik budou Apple Glass stát? Je jistě otázka, která zazní v hlavách nejednoho fanouška moderních technologií nebo firmy Apple. Cena není stanovena, ale odhady hovoří o 499 USD plus náklady na implementaci vašich dioptrických skel. Teoreticky by se mohl začít prodávat již letos, ale Apple miluje veřejné prezentace svých výrobků a Covid-19 celou věc zkomplikoval. Takže čas vše ukáže. Na závěr můžeme říct, že slovní spojení Uvidíme se dostává nový rozměr.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře