Seznam bylin pro lucidní snění

0

Kolik z nás si pamatuje své sny? Kolik z nás je může ovládat?

Lidé, kteří mají jasné sny vědí, že sní a mají schopnost kontrolovat své sny. Jsou schopni se ve snu orientovat s probuzenou myslí. Mohou běhat, skákat i létat podle své vůle a získávají hlubokou vnitřní moudrost ze svých zkušeností.

Pokud chcete v noci snít a zažít náznak lucidního snění můžete si pomoci i pomocí bylin, tyto bylinky byly používány po staletí jako léky i zesilovače snů.

Upozornění: Ačkoliv jsou tyto bylinky zcela legální, člověk by měl být opatrný při jejich užití a být si vědom svých případných alergií. Nejlépe se poradit se svým lékařem.

Chřest hroznovitý - Asparagus Racemosus

Chřest je v čínštině nazýván Tian Men Dong což znamená "nebeský duch bylin". Šamani, mniši a jogíni si byli vědomi schopnosti této bylinky otevřít srdce. Je také známá pod přízviskem "The Flying Herb Létající bylina", protože se věří, že pomáhá člověku proletět v noci vesmírem a dosáhnout nádherných snů. V čínské lidové medicíně má chřest přímý a pozitivní vliv na srdeční energii a rozdělení fyzické duality inkarnace. To umožňuje v průběhu spánku dovést naše vědomí do nekonečného prostoru.

Použití: Čaj z čerstvého nebo sušeného kořene. Nejlepší účinky má divoký chřest a u čerstvého budou lepší výsledky.

Kozlík lékařský - Valeriana officinalis

Kozlík lékařský se v lidovém léčitelství používá běžně pro uklidňující účinky, pro uvolnění svalů a podporu spánku již po celá staletí. Kořen kozlíku lékařského navíc inklinuje k navození lucidního snění, z důvodu podpory hlubšího spánku.

Kozlík lékařský navíc pomáhá si vzpomenout na své sny. Většina lidí sní, ale většina si své sny nepamatuje. Kozlík pomůže ovládat své sny a navíc si je i zapamatovat. Mějte však na paměti, že kořen Kozlíku zesílí jakékoliv noční dobrodružství, ať už je to hezký sen, nebo noční můra.

Upozornění: Není k dispozici dostatek informací o účincích kořene kozlíku lékařského na těhotné ženy, proto je lepší se v době gravidity této bylině vyhnout.

Použití: Většinou se kozlík vaří jako čaj. Je však třeba použít horkou vodu, nikoliv vařící. Vařící voda zničí delikátní oleje. Mezi další možné použití patří tinktura ze sušeného či čerstvého kořene. Tu lze nalézt i v obchodech s bylinkami či zdravé výživy.

Pelyněk černobýl - Artemisia vulgaris

Pelyněk má bohatou léčivou a metafyzickou historii po celé Americe, Evropě i Asii. Pelyněk je popsán v keltské i severské mytologii jako magická rostlina, která pomáhá odrazit zlo. Věšela se na dveře a pálila jako kadidlo pro odstranění stagnujícího vzduchu a pro předcházení nemocem.

Pelyněk je také známý jako "Molush" u indiánů kmene Chumash (Wikipedia EN), což je původní obyvatelstvo Kalifornie a jejich "Paiute" se doslovně překládá jako "Snová rostlina". Často se používala u kouřových rituálů a s kalumetů tato rostlina vesele dýmala. Dalšími kmeny byla rostlina ceněna pro schopnost odrážet zlo, zlé duchy i nemoci.

Pelyněk lze nalézt téměř kdekoliv, při procházce se můžete porozhlédnout kolem sebe a buďte si jisti, že jej můžete nalézt.

Použití: Pelyněk může být uvařen jako čaj, nebo být vstřebán kouřem spolu s dalšími bylinami jako divizny či kousky bílého šalvěje. Listy rostliny obsahuje nejvíce účinných chemických sloučenin, které se používají pro podporu snů.

Mexický Dream Herb - Calea Zacatechichi

Calea je pravděpodobně nejvíce známá ze všech "snících" bylin. Původní kmen Mayských indiánů Chontal z Mexika používali tento keř tradičně na lucidní snění. Caleu lze konzumovat v čaji (chuť je typicky štiplavá a velmi hořká) nebo kouřením sušených listů.

Účinky: Kromě zintenzivnění vizuálních metafor v průběhu spánku můžete začít pocity pohody, závratí a jasnozřivosti.

Využití: Užívá se minimálně pět gramů této byliny těsně před spánkem v podobě čaje.

Heimia salicifolia

Tato bylina nazývaná Aztéky Sinicuichi (neboli otevírání slunce) byla mexickými šamany používána jako katalyzátor pro věštění. Tato bylina byla považována za posvátnou z důvodu umožnění živých vzpomínek na časy velmi dávno uběhlé. Někteří uživatelé popisují události v prenatálním životě.

Účinky: Kromě zintenzivnění prorockých vizuálních metafor otevírá bylina i akustické halucinace.

Použití: Tradičně se čerstvé listy oddělí a nechají se uvadnout. Listy se pak vloží do sklenice či šálku a nechají se na slunci kvasit po dobu alespoň 24 hodin. Říká se, že během procesu fermentace získává lektvar znalost slunce a vytváří "elixír slunce".

Intelektuální strom - Celastrus paniculatus

Celastrus paniculatus je keř používaný v ajurvédské medicíně v Indii. Semena Celastrus a olej byli dlouho považovány v Indii jako prospěšný pro intelekt a pamět, která jako skvělý doplněk pro vyvolávání snů pomáhá vzpomínky zachovat. Celastrus je mentalní stimulant, nebo nootropic, pro svoji schopnost zvýšení duševní "ostrosti".

Účinky: Kromě zintenzivnění vizuálních metafor během spánku, je Celastrus efektivní i jako mozkové tonikum.

Použití: Vezměte 5-10 semen jednu hodinu před spaním po dobu 3 až 5 dnů, dokud nepřijdou lucidní sny.

Snový kořen Xhosa - Silene capensis

Silene je považována lidmi kmene Xhosa z Afriky jako posvátná rostlinu. Jeho kořeny se tradičně používají pro podporu lucidní snění při iniciačních obřadech.

Účinky: Intenzifikace vizuálních metafor během spánku.

Použití: Vylouhujte tuto bylinu ve vodě a konzumujte před spaním. Silene je také zajímavě chutnající čaj, ale může být hořký, takže se doporučuje extrahovat účinné látky a použít jako pomocnou látku.

Modrý leknín - Nymphaea Caerulea

Ačkoliv je přezdívaný "modrý egyptský leknín", je bylina Leknín hvězdovitý modrý vlastně vodní lilie, která nemá souvislost s lotosovými květy. Nymphaea byla používána jako posvátná bylina ve starověkém Egyptě jako mírné sedativum. V dnešní době je bylina používána k léčbě nespavosti, ale bývá užívána i jako prostředek k navození lucidního snění.

Účinky: Zlepšuje kvalitu spánku a mohou zesílit vizuální představy.

Použití: Tato bylina se obvykle užívá v podobě čajů, extraktů či kouřením. Pokud se často probouzíte v průběhu snění může být tato bylina skvělým doplňkem k ostatním bylinám v tomto článku.

Chřest hroznovitý - Asparagus racemosus

Asparagus racemosus je jedním z nejlepších adaptogenů na světě a je také známý jako "divoký chřest" či "Shatawari" v ajurvédské medicíně. Čínské slovo pro kořen divokého chřestu je Tian Men Dong, neboli "bylina nebeského ducha," a bylo užíváno pro svoji schopnost "otevření ducha" mnichy i jogíny. Čínští taoističtí mniši kladli velký důraz na tuto bylinu ve své praxi pro účinnou pomoc létání vesmírem v noci, dosáhnutí nádherných snů a pohybu ducha v alternativních prostorech.

Účinky: Zlepšuje kvalitu spánku, indukuje relaxaci a odbourání stresu, slouží jako dobré antidepresivum a stimuluje "létající sny."

Použití: 1 až 3 gramy denně v koncentrované formě.

Africká snová fazole - Entada Rheedii

Tradičně se používá v africké medicíně k vyvolání živých snů a umožňuje komunikaci s duchovním světem, Entada usnadňuje vstup do světa snů a podporuje zvýšení aktivity v průběhu spánku. To umožňuje uvědomění si snu v průběhu spánku. Entada obsahuje řadu účinných látek, silic a alkaloidů.

Účinky: Zlepšuje spánkové stavy tím, že zvyšuje hloubku, délku i uvědomění.

Použití: Vnitřní dužina semena se spotřebovává přímo nebo se dužina vyseká, usuší a smíchá s jinými bylinami a užívá před spaním.

DOPORUČENÍ

Před užitím bylinek konzultujte případné nežádoucí účinky či alergické reakce se svým lékařem.

Mějte na paměti, že typ, kvalita, věk, skladování a péče o tyto byliny jsou všechno faktory, které ovlivní vaše zkušenosti s nimi.

LS bylinky pro lucidní snění

Některé byliny k zevnímu použití

Durman (Datura) je silná, vonící květina, která má za sebou bohatou historii použití po celém světě. Je možné umístit květinu na polštář pro velmi živé sny.

Pelyněk byl znám pro své živé, lucidní a prorocké sny.

Bedrník Anýz - vůně Anýzu pomáhá proti nočním můrám.

Šalvěj - listy mohou přinést větší klid a stabilizaci snů.

Lopuch je účinný pro udržení negativity, hněvu a smutku ze svého snění.

Divizna může pomoci odvrátit noční můry a přináší příjemné sny.

Jasmínové květy jsou známé pro zvýšení erotických a romantických snů, užitečné zejména pro ženy, ujasňují snové otázky týkajícího se pohlavního života.

Voňatka citronová (Lemongrass) může zlepšit nudné sny přidáním barev a exotických prvků.

Růže - okvětní lístky dodávají milující pocit a teplo do snů. Zvláště užitečné pro ženy.

Šalvěj muškátová má omamnou vůni, která poskytuje živé a podivné sny. Ideální pro nočního dobrodruha!

Zdroj: visualmagick.cz

Mohlo by se vám líbit

Komentáře