Spící řidič se probudil v plamenech, žháři skončili ve vězení

0
Polili spícího benzínem a zapálili

Phillip Payet (*1977) si v časných ranních hodinách zdříml ve svém autě. Okolojdoucí David Maddock zavolal na svého přítele a chystal se spícího polít benzínem. Po potřísnění benzínem se Payet probudil a než se rozkoukal co se děje, tak stačil zahlédnout jak k němu letí zapálený zapalovač Zippo. Když začal hořet, tak se snažil dostat z auta ven a dva pachatelé začali utíkat pryč.

Událost se stala 27. prosince 2016 a k soudu došlo až nyní. Hlavní svědek nemohl dříve ze zdravotních důvodů přednést před soudem svěděctví. Payet utrpěl popáleniny prvního stupně na 68 % svého těla. Ošetřující lékař uvedl, že je vůbec zázrak, že přežil. Tři roky nosí kompresivní obvazy a to i na obličeji. Už nikdy nebude schopen práce a vlastní vnučka se ho bojí. "Nesnáším svůj vlastní odraz v zrcadle", řekl u soudu.

V úterý byl Clinton Phillips, jeden z mužů stojící za útokem odsouzen na sedm let za bezohledné zranění spoluobčana. Hlavní pachatel David Maddocks teprve čeká na hlavní soud, který proběhne v srpnu 2020.

Soudce Liz Gaynor shrnul celou situaci jako silně odsouzeníhodnou a v trestu zahrnul i předchozí trestné činy obou pachatelů. "Phillip Payet začal sám jíst až mnoho měsíců po činu", dodal soudce. Obvinění se před soudem vykreslují jako oběti společnosti, kdy je týral vlastní otec a nemůžou ani sehnat práci. Původní obvinění z pokusu o vraždu bylo zmírněno na ublížení na zdraví.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře