Nejnebezpečnější psi světa

0

Deset nejvíc nebezpečných psů světa seřazených podle počtu útoků na lidi.

10. Vlčí hybrid

Wolf Hybrids
V podstatě všichni psy jsou potomci vlků, ale v dnešní době se stále více druhů kříží přímo s nejpřímějším potomkem vlka nebo rovnou s vlčím plemenem. Tito psy jsou extrémně nepředvídatelní a v letech 1979 - 1998 měli na svědomí až 18 lidí na celém světě.

9. Aljašský malamut

Alaskan Malamute
Aljašský malamut je nesmírně silný a inteligentní pes, který byl vyšlechtěn Eskymáky jako tažný pes určený převážně k tažení těžkých saní na velké vzdálenosti v extrémních podmínkách. Vyžaduje časté a dlouhé procházky a intenzivní cvičení, při zanedbání základních potřeb psa se jeho extrémní většinou pozitivní energie může obrátit v agresi. Wikipedia.org

8. Dobrman

Doberman Pinscher
Dobrmani jsou všeobecně oblíbení pro jejich bdělost, loajalitu i inteligenci. V 19.století byl dobrman vyšlechtěn pro obranu a hlídání svého pána. V koncentračních táborech se často využívali a rozvíjeli u nich agresivitu vůči lidem.

7. Německá doga

Doga
Výjimečná rasa přitahující pozornost původně vyšlechtěná za účelem lovení zvěře. Také se často používal jako válečný pes. Dosahuje hmotnosti až 90 kilogramů a vyžaduje dlouhé procházky pro vybouření a zmírnění energie.

6. Čau-čau

Chow chow
I přes roztomilou vizáž patří Čau-čau mezi nejnebezpečnější psy světa, s ročním výskytem útoků na lidí dosahující až 20 případů.

5. Husky

Husky
Husky se často používá obdobně jako Aljašský malamut k tahání psích spřežení. Ačkoliv vypadá mírně, podle statistik za posledních dvacet let zemřelo kvůli útoku 15 lidí.

4. Německý ovčák

Německý ovčák
Velmi inteligentní a silné zvíře často používané cíleně při útocích na lidi. Jedná se o nejrozšířenější služební plemeno používané k ochraně majetku i při policejním vyšetřování.

3. Boxer

Boxer
Psí plemeno pocházející z Německa, dříve často využívané jako honák a hlídač. Postupem času se začal používat jako služební a rodinný pes.

2. Rotvajler

Rottweiler
Robustní rasa, která je zmiňována již od do římské říše. Při "měkké" případně žádné výchově se mohou stát extrémně agresivním. 14% všech smrtelných útoků na lidi je způsobeno právě rotvajlerem.

1. Pitbul

Pitbull
V některých státech světa je chov Pitbulů zakázán zákonem. Úmrtnost způsobená tímto druhem psa vysoce překračuje ostatní rasy. Pitbul býval a bohužel i stále je často používán jako bojové plemeno pro nelegální psí zápasy. Podle studie stránky dogsbite.org bylo v letech 2005-2015 zabito 360 lidí na území Spojených států, z toho pitbulové přímo zavinili 64% (232) všech úmrtí.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře