Nejhorší věznice světa

0

Teoretický účel vězení je rehabilitovat osobu natolik aby mohla být opět vpuštěna do společnosti. Ale v případě extrémní nebezpečnosti vězňů, že je nutné je držet pod zámkem po celý zbytek života se věci mění. Pokud srovnáme vězení s nejextrémnějšími vězni vyplují na povrch určité podobnosti.

14. Centrální věznice Bang Kwang, Thajsko: Vězení s maximální ostrahou v Bangkoku, vězni mají minimálně první tři měsíce na nohou řetězy. Odsouzenci na smrt mají železné koule přivařené kolem nohy.
Vězení Bang Kwang v Bangkoku
Vězení v Bangkoku je přezdívan jako Bangkok Hilton a vězni dostávají misku rýže jednou denně, poprava je jim oznámena dvě hodiny před výkonem trestu.
Řetězy na nohou ve vězení v Bangkoku

13. Vězení na Ohnivém ostrově v Rusku: Vězni tráví 22,5 hodin denně na samotce bez WC a umyvadla. Říká se, že vězni na ostrově ztratí všechny znaky své osobnosti do jednoho roku.
Vězení v Rusku
Vězeňský ostrov je po většinu roku obklopen ledem a sněhem.

12. Vězení s maximální ostrahou Kamiti, Keňa: Vězení bylo vytvořeno pro 1400 vězňů, ale mačká se jich tu více než 3600. Vězení nemá vlastní zdroj pitné vody, proto vězňové musí denně dopravit spoustu kbelíků vody.
Vězení s maximální ostrahou v Keňi
V nejhorší části vězení, v bloku G jsou vězni ponecháni napospas sobě a denně jich je spousta znásilňována a zabita.

11. Tadmor, Sýrie: Zničeno v roce 2015, vězni byli pravidelně zabíjeni pomocí nože a sekery, vězení bylo přezdíváno "království smrti a šílenství".
Vězení Tadmor
Při pokusu o atentát na Syrského prezidenta v roce 1980 bylo povražděno více než 500 vězňů a trvalo dva týdny uklidit všechny těla.
Vězení Tadmor

10. La Sabaneta, Venezuela: Vězení lokalizované v Jižní Americe je přes 25000 věznů hlídaných 200 strážnými. Ve věznici je akutní nedostatek místa a vzniká mnoho nepokojů, v roce 1995 zemřelo během jednoho nepokoje přes 200 věznů a dalších 600 bylo zraněno. Vězni často spí kvůli nedostatku místa na kolenou a loktech.
Vězení Sabaneta

9. Pelican Bay State, Kalifornie: Vězení se super maximální ostrahou, vězni smějí opustit celu na dvě hodiny denně.
Vězení v Kalifornii
Charles Manson zde byl umístěn v izolaci po dobu 14-ti měsíců. Vězně často propouštějí do péče psychiatrů.
Vězení v Kalifornii

8. ADX-Florence, Kolorado: Vězení určené pro nejnebezpečnější vězně a teroristy, vězni jsou odděleni od sebe, ale i od strážců.
ADX-Florence

7. Rikers Island, New York: Jedno z nejvíc násilných věznic Spojených států. Z věznice příchází nespočet zpráv o korupci mezi policisty a sexuálního násilí.
Rikers

6. Guantanamo, Kuba: Založeno jen pár měsíců po událostech 11.září. Gitmo byl po celá léta kritizováno pro liberální přístup k mučení a násilí ve vyšetřovacích postupech.
Guantanamo
Věznice držela až 245 vězňů, přičemž v posledních letech kleslo číslo až na 41. Organizace za lidská práva Amnesty international opakovaně zkouší uzavřít věznici, ale bez úspěchu.
Guantanamo

5. Camp 1391, Izrael: Vězení, které bylo skryto před zraky veřejnosti po celá dlouhá léta, teprve v roce 2003 bylo náhodou objeveno a zveřejněno. Cely zde mají 1,9 x 1,9 metru, na samotce ještě o něco menší.
CAMP 1391
Vězni nemají k dispozici přirozené světlo a z vězení uniklo pár zpráv o mučení a sexuálního násilí.
CAMP 1391

4. Centrální věznice Gitarama, Rwanda: Známé také jako nejvíce přeplněná věznice na světě. Zařízení bylo postaveno pro 400 vězňů, ale umístěno je zde přes 7000 lidí. Muži zde doslova spali jeden na druhém a stovky z nich zemřelo na udušení.
Gitarama
Rwanda, Gitarama

3. Carandiru Penitentiary, Brazílie: Byla další věznice, která byla kompletně přeplněná. 20% vězňů podlehlo epidemii AIDS, která se šířila celou věznicí až do úplného zavření v roce 2002.
Carandiru Penitentiary v Brazílii
V roce 1992 zde proběhla vzpoura, která se zapsala do dějin jako nejkrvavější masakr v Brazílii a jeden z nejhorších vězeňských konfliktů všech dob. V průběhu potlačování vzpoury bylo zabito více než 100 vězňů, přičemž spousta z nich byla zabita již zajištěná a v celách. Při následném vyšetřování a procesu bylo odsouzeno více než 50 strážných. Někteří dostali trest doživotí v délce 600 let bez možnosti propuštění. Info na anglické wikipedii Carandiru Massacre, podle této události byl roku 2003 natočen film Vzpoura ve věznici Carandiru
Masakr ve vězení Carandiru

2. Louisiana State, Louisiana: Vězení s největší ostrahou v USA hostuje přes 6000 vězňů, vězení přezdívané jako "Farma" nutí vězně denně pracovat spoustu hodin, aby snížilo počty násilných činů v noci na celách.
Louisiana
Ve vězení bují otrokářský režim a slabší vězni se prodávají a kupují jako sexuální otroci, nebo komodity. Jeden bývalý vězeň o tom řekl, že zbavit se otroctví je možné pouze zabitím svého pána, nebo sebevraždou.

1. Camp 22, Severní Korea: Vysoce zabezpečené zařízení je určeno nejen pro zločince, ale i celé rodiny. Mučení je zde naprosto běžné, samotky jsou tak malé, že není možné si zde ani sednout.
CAMP 22 v Severní Koreji
Ve vězení je experimentováno na lidech včetně reakcí na určité chemické plyny.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře