Vlašské ořechy

0

Vlašské ořechy dodávají tělu minerální látky – vápník, hořčík, zinek, železo, selen, vitamíny B6, A, E a K. Jsou v nich i zdravé tuky. Pomáhají odstraňovat únavu, stavy podrážděnosti, deprese i stres. Mají nízký obsah sacharidů, proto se ideálně hodí i pro diabetiky. Hodnotné bílkoviny jsou významné pro vegetariány.

Vlašské ořechy a srdce

Podle vědeckých studií může konzumace 50g ořechů denně snížit riziko cévních srdečních onemocnění. Samozřejmě pouze za předpokladu, že ve stravě přijímáte jen málo živočišných tuků. Omega-3 nenasycené mastné kyseliny obsažené v ořeších si tělo nedokáže samo vyprodukovat. Chrání naše buňky před volnými radikály.

Vlašské ořechy a obezita

Při správné konzumaci napomáhají ořechy při snižování těleské hmotnosti. Samozřejmě ne ty, které jste přimíchaly do dortové náplně! Hrst ořechů vás lépe nasytí a prospěje vašemu zdraví víc než hrst chipsů.

Skladování vlašských ořechů

Nevyloupané vlašské ořechy lze skladovat na chladném místě poměrně dlouho. Vyloupaná jádra skladujte v suchu a chladu (nejlépe v hermeticky uzavřené nádobě, protože přijímají pachy jiných potravin). Vhodným místem pro skladování je přihrádka na zeleninu ve spodní části ledničky.

Vlašské ořechy = Výživa pro mozek

I mozek potřebuje kvalitní výživu aby mohl podávat dobré výkony. Při myšlení spotřebovává nezanedbatelné množství energie (denně až pětinu z celkového množství spálených kilojoulů). Správný poměr vitamínů, minerálních látek a mastných kyselin se nachází právě ve vlašských ořeších.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře