Lithium (Li)

0

Lithium je jedním z nejcennějších minikovů. Chrání před sklerózou, před nemocemi srdce a také před cukrovkou a před vysokým krevním tlakem. Mimoto pomáhá hořčíku v antisklerotickém boji a podporuje aktivizaci kostní dřeně, což je v dnešní době obzvlášť důležité (při boji se stále se zvyšující anemií).

Lithium má značný psychotronní účinek (využívalo se jej při léčení dny). Lehké případy psychických chorob, např. deprese, se dají léčit uhličitanem lithia (Lithium carbonicum). Lithiem se dá dobře léčit např. narkomany, alkoholiky, agresivitu, nesnášenlivost atd.

V oblastech s dostatkem lithia (např. více než 70 mcg lithia v 1 litru vody) jsou lidé srdečnější, benevolentnější, přátelštější a v těchto krajích je také méně nepokojnosti, brutality a zločinnosti. V oblastech s nedostatkem lithia je to pak logicky naopak.

Zdroji lithia jsou minerální vody a pak rostliny. Ale u rostlin rozhoduje o obsahu lithia nejen druh rostliny (kupř. všechny růžovíte), ale i příslušná část rostliny, doba sklizně, často i v noci. Nejvíce lithia je v nadzemních částech rostlin, a to v průměru 2,9 mg na 1 kg suché masy (růžovité), 2,2 mg na 1 kg mají hvozdíkovité – silenkovité, 2 mg na 1 kg pryskyřníkovité a 1,0 mg na 1 kg lilkovité.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře