Bizarní zajímavosti o lidských tělech

0
Bizarní zajímavosti o těle

Lidské tělo je stále neprozkoumaný kontinent, který nás může překvapit v mnoha svých zákoutích. Zajímavosti o lidském těle, které vás možná překvapí.

Lidské oči dokáží rozeznat ekvivalent 2 megapixelů, což není příliš mnoho a těžko se tomu věří. Nicméně díky pohybu a neustálému doplňování obrazu ve finále vnímání jako slušná 4k kamera.

V mozku se nachází svazek buněk, které při stimulaci uvedou pacienta do bezvědomí a při další opět probudí. Oblast byla sice identifikována již v roce 1672, ale její možnosti upřesněni až v letech 2019-2020, v době, kdy už si mnoho lidí myslelo, že je vše známo. (Claustrum na wiki [EN])

Ondinova kletba je vzácná genetická porucha, která vás nechá "zapomenout" jak dýchat a pokud se nevyvrtá díra do krku, tak se udusíte.

Kvůli mísení různých národů se modré oči stávají velmi vzácnými a je pravděpodobné, že v budoucnosti již vymizí úplně. I když na druhou stranu modrou část obsahují všechny oči, při odstranění jednoho nebo více pigmentů mohou mít modré oči téměř všichni.

Ženy si po porodu synů nechávají v těle část jejich buněk, takže matky synů jsou částečně muži. Jsou tím co mají rádi. Stejně jako pradávná přísloví a moudra, že se stáváš tím, co miluješ.

Pupík obsahuje tisíce různých bakterií, včetně dosud nepopsaných a neidentifikovaných vědou.

Lidé za posledních 40 let vyrostli o 14 % v průměru, v důsledku stravy a dalších vlivů, které se zkoumají.

Lidská kostra je každých deset let kompletně vyměněna.

Žaludek a jeho výstelka se mění každé tři dny.

Bílé zuby nejsou zdravé, jsou spíš společensky populární.

Počet bakterií v lidském těle vysoce převyšuje vaše vlastní buňky a dokonce ovlivňuje i chování.

Pokud trpíte spontánní daktylolýzou může se kolem vašeho malíčku na noze vytvořit prstenec vláknité tkáně a malíček vám amputuje.

Lékaři pomocí stimulace mozku dokáží zrušit závislost vašeho těla na jakékoliv látce (včetně heroinu nebo morfinu). Nicméně se zkoumají negativní účinky, které ještě nejsou úplně probádané.

Ultrafialové světlo nemůžete vidět, je to mimo rozsah vašeho vnímání. Nicméně po odstranění jedné z vrstev oka je to možné a někteří lidé pravděpodobně dokáží vidět UV záření. Spekuluje se o schopnosti vidět UV světlo například u Claude MOneta a proto jeho obrazy tolik vynikají nad ostatními. (zdroj: downloadtheuniverse.com)

Hemianopsie - Pokud dostanete hemianopsii, získáte pouze poloviční vstup z každého oka, což výrazně snižuje vaše zorné pole.

Všichni lidé nemají stejný počet svalů. Asi polovina lidí má sval předloktí, kterému se říká palmaris longus, zatímco polovina lidstva ne.

8% chybí břišní sval zvaný pyramidalis, zatímco dalších 8 % populace má podivný extra hrudní sval zvaný sternalis.

Lidé si rádi představují DNA jako posvátnou šroubovici, ale pouhých 8 % má vůbec nějakou funkci. Zbytek je přebytečná DNA, která není k ničemu.

Krevní buňky mají čichové receptory, stejně jako spermie a ledvinové buňky.

Všichni Evropané a Asiati mají zhruba 1-4 % DNA společnou s neadrtálci. Subsaharští Afričané však nikoliv.

150 let si lidé mysleli, že v kolenu jsou čtyři vazy, teprve nedávno se objevil další - Anterolaterální vaz.

Troposmie je onemocnění, které rapidně zhoršuje všechny pachy, pokud necháte slupku banánu ležet jeden den, tito lidé to cítí jako mnoho měsíců hnijící rybu.

Dýchat můžete i bez dýchání, lékaři dokáží vstřikovat kyslík do krevního řečiště pomocí injekčním stříkaček. (v případě potřeby)

Mohlo by se vám líbit

Komentáře