E-knihy, ebooky zdarma

0
eknihy zdarma

E-knihy zdarma, seznam webů, kde se dají stáhnout elektronické knihy zdarma.

kosmas.cz

Na stránce internetového knihkupectví lze nalézt i širokou škálu e-knih zdarma. Počínaje Babičkou od Boženy Němcové, přes Císařovy nové šaty od H.Ch. Andersena až po Píseň spadaného listí od Sü Č’-mo. Knihy zdarma jsou na podstránce kosmas.cz/vyklad/e-knihy-zdarma. V nabídce jsou i anglické e-booky. Při počtu kolem 100 kusů e-knih se jedná spíš o reklamní tah.

Ebux.cz

Na stránce obchodu s elektronickými knihami eBUX.cz se nachází sekce, kde najdete cca 1820 elektronických knih v češtině a slovenštině. E-knihy jsou oficiálně dostupné ve formátech pro čtečky Wooky, Kindle a PocketBook. Odkaz na e-knihy.

DatabazeKnih.cz

Na webu databazeknih.cz se nachází sekce s možností stáhnout eknihy, na které se již nevztahují autorská práva nebo mají souhlas autorů. Naleznete zde kolekci eknih od A. C. Doyle, Boženy Němcové, Haška, Čapka, Máchy, Vančury a pár neznámých novodobých autorů. Odkaz na stahování e-knih se nachází na databazeknih.cz/eknihy-zdarma.

Google Play

Na Google Play si můžete stáhnout bezplatně některé elektronické knihy. Nabídku využijí spíše majitelé tabletů a mobilů s vetším displejem. Nachází se zde odborná literatura, ale i beletrie a knihy pro děti.

Gutenberg

Projekt Gutenberg si klade za cíl šířit zdarma eknihy a ve své nabídce má více než 57 000 eknih ve formátech ePUB, Mobi, txt, PDF nebo HTML. Samotná stránka je v angličtině a nachází se na gutenberg.org.

Amazon.com

Na jedné z největších obchodních platformách, na stránkách prodejce knih číslo jedna lze stáhnout e-knihy zdarma do čteček Kindle. Je k dispozici více než 12000, převážně klasických, eknih. Narazit můžete na autory jako Jane Austen, A. E. Poe a mnoho dalších. E-knihy jsou řazeny podle žánru, ale i podle hodnocení a dalších deseti možností.
Amazon.com

Kobo.com

Webový prodejce knih a audioknih sídlící na stránce kobo.com nabízí více než 5 milionů e-knih a z toho více než 1 milion zdarma. Kobo nabízí i vlastní čtečku a je dostupná pro iOS, Android, Windows. Knížky zdarma můžete stáhnout na kobo.com/free-ebooks.

Databook.cz

Elektronický obchod s e-knihami databook.cz nabízí sekci "e-knihy zdarma", kde najdete elektronické knihy od více než 145 autorů ve formátu Mobi, ePub a PDF. Vybrat si můžete mezi autory jako: Jan Amos Komenský, Ladislav Vančura, Karel Čapek, A. C. Doyle, Alois Jirásek, Viktor Dyk a další. Celkový počet knih zdarma se blíží ke 400. Stahovat zdarma můžete na databook.cz/e-knihy-zdarma.

eKnihovna.cz

Na stránkách eKnihovna.cz se nalézá sekce eKnihy zdarma, kde naleznete téměř 200 knih ve formátech epub, html, pdb, pdf, prc, rtf a txt. Většinou se jedná o klasická díla, kterým vypršela autorská práva. Stahujte na eknihovna.cz/eknihy-zdarma.

eBoooks.cz

Stránka eBoooks.cz s podtitulem - ebooky, které v knihkupectví nenajdeš se zaměřuje na eknihy, které si vydávají autoři sami a nikde jinde je nereprezentují. Většina z nich je vydávána zdarma. Knihy jsou v kategoriích jako: beletrie, bydlení, cestování, internet, krása, kultura, marketing, nemovitosti, osobní rozvoj, podnikání, práce, pro muže, psychologie, rodina, sport, vzdělávání, zájmy a zdraví. Z nichž většina se dělí na další podkategorie. I v malém rybníčku můžete chytit velkou rybu, koukněte na eBoooks.cz.

eKnizky.sk

Největší databáze eKnih zdarma na slovensku se nachází na stránce eknizky.sk, naleznete zde však i spoustu českých knih.

Palmknihy.cz

Na stránkách prodejce e-knih palmknihy.cz se nalezají i knihy zdarma. Kategorie eknih volně ke stažení je sice již zrušena, ale můžete si položky seřadit vzestupně podle ceny a nahoře budete mít eknihy zdarma. Je to sice nešikovné a vhodnou eknihu naleznete spíš náhodou, ale pro úplný přehled zde uvádím i tento web. Stahujte na palmknihy.cz.

Root.cz

Na stránkách linuxového magazínu se nachází sekce "knihy", kde najdete volně ke stažení různé publikace seřazené do osmi kategorií. Elektronická knihovna magazínu Root se nachází na www.root.cz/knihy/.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře