Smutek

0
Smutek

Dosti citlivé téma a široký pojem bych řekla. Cítění smutku může mít již několik příčin. Každý to ale ukazuje jinak. Každým to prochází jinak. Někdo smutek zajídá, ano, zní to vtipně, ale pár takových znám, někdo naopak nemá chuť k jídlu vůbec, někdo to vyžene ven brekem, někdo vztekem, a takto bych toho tu mohla vyjmenovat spoustu. Smutek se bohužel může ukázat i v kombinaci s něčím. S depresí, depkou, dystymií a tak.

Někomu pomáhá na uklidnění poslech hudby, někomu prostě jen ticho a klid. Tak to bohužel už je. Ale najdou se i tací, kteří si myslí, že jim už nic nemůže pomoct. To je potom těžké. Každý jsme jiný, ale přesto výjimečný. Nikdy nezapomínejte na svůj důvod k úsměvu. I ten vás může opravdu zachránit.

Říká se, dnes se usmívej, brečet můžeš zítra. A toto si číst každý den. Anebo, usmívej se. Nikdy nevíš, kdo se do tvého úsměvu zamiluje.

Prostě přenášejte tu skvělou pozitivní energii, kterou dáváte ostatním vaším úsměvem. Váš úsměv je kouzelný a jeden jediný úsměv toho dokáže miliony. Dokáže ostatní naštvat, dokáže vašim blízkým udělat radost.

Ale chápu, každý máme chvilky, kdy do toho prostě spadneme. Kdy se něco stane a nás to moc tíží. Nedokážeme přestat myslet na jednu konkrétní věc. Užírá nás to zevnitř a myslíme si, že nám nemůže být pomoci. Omyl. Pomoci může být. Jen stačí věřit. Ano, i v někom z nás aspoň trocha té víry zůstala.

Obrázek: pixabay.com, Napsala -Veru-

Mohlo by se vám líbit

Komentáře