Druhy závislostí

0
Závislost

Jste závislí? Na někom nebo něčem?

Závislost nemusí být nutně na alkoholu, drogách, kávě, a podobně. Může se vyskytnout i na člověku, na kterého jste si zvykli, až moc. Spousta lidí, kteří nějakou tou závislostí trpí, si to nechtějí připustit. Proč taky, že? Nechtějí přestat být závislými. A co já vím. Třeba jim to dělá dobře. Nebo si to jen myslí a potřebují něčí pomoc. Tak už to většinou bývá. Stane se, že si toho nemusí být ani vědomi. Ale časem na to jistě přijdou, nebo jim s tím někdo pomůže.

Jestliže chce člověk se závislostí jako takovou, tou obyčejnou, přestat a skončit to nadobro. Teď vážně myslím takové ty nejčastější. Nejsem žádný odborník, ale vím, že jednimi z nejčastějších závislostí tady mezi námi jsou závislosti na kouření, alkohol, popřípadě hazard, a věci a činnosti podobného typu. Člověk, jenž jí trpí a potřebuje se jí zbavit, musí mít především silnou vůli a chtít sám. Pokud ho bude někdo nutit na odvykačku, na kterou vlastně ani nechce, nemuselo by to dopadnout dobře. Ale je mi jasné, že někdy třeba nemusí být jiná možnost. I když já zastávám ten názor, že je na výběr vždycky. Jen se toho musíme chytit. Správně.

No a co závislost na člověku? Jak vlastně může taková závislost vzniknout? A jak s ní naložit?

Vzniká většinou tak, že s danou osobou trávíte spoustu času. Nemusí to být osobně, ale i skrz psaní, volání a tak. Samozřejmě to tak nemusí být vždy. Není to žádné pravidlo, ani nic podobného. Všechno to píšu z nějakého důvodu, který je těžko čitelný. Všechno píšu ze svých pocitů, ze svého života.

Závislost na člověku nemusí být brána hned negativně, můžete na ní objevit i něco pozitivního. Každá maličkost se počítá. Každé plus, které na ní přeci jen najdete, se počítá. To už si rozhodněte sami, jestli je z vaší strany brána negativně či pozitivně.

Závislost má vlastně i něco společného s žárlivostí. Při závislosti máte pocit, jako byste bez té osoby nemohli déle vydržet. Chybí vám každou chvíli a potřebujete víc. Nedokážete přestat myslet na nic jiného než na toho člověka.

A žárlivost? Netřeba komentovat. Každý si už o ní udělá jistě svůj vlastní obrázek. Ale ve zkratce. Většinou je brána negativně. Žárlíte na všechny a na všechno. Nedokážete odtrhnout myšlenky někam jinam a myslíte pořád na tu vaši žárlivost. Někdy vám s ní může připadat život takový těžký, jestli si rozumíme. A on možná takový vážně je. Ale nemusí být. Nemusíte si ho dělat složitější než je. Buďte v klidu. Žádný stres.

Napsala -Veru-, obrázek: Pixabay.com

Mohlo by se vám líbit

Komentáře