22 let za vraždu muže, kvůli dětem co dělaly brzo ráno hluk

0
Hrající si a cákající děti ve vodě

Poblíž australského města Shepparton si brzo ráno hrály děti u vody a stříkaly na sebe vodu. U toho dělaly rámus, který vzbudil psychicky labilního souseda. Ten vyšel ven s nožem v ruce a smrtelně pobodal muže, který děti hlídal.

Soudce nejvyššího soudu Elizabeth Hollingworthová odsoudila v pátek 8. května 2020 Roberta Strucelja (*1972) za vraždu muže před očima hrajících dětí. Dostal 22 let s nemožností předčasného propuštění po dobu 18 let.

V loňském roce se Strucelj vzbudil v časných ranních hodinách, probudil jej hluk ze sousedství. Podle jeho slov si myslel, že je někdo v ohrožení a tak vzal z kuchyně nůž s 20cm čepelí a šel ven. Zahlédl muže u křičících dětí a šel k němu, kde ho bodl do krku. Později se hájil tím, že oběť na něj zkoušela údery z karate a tak ho v sebeobraně bodl do krku. Poté šel do sousedního domu a nechal zavolat policii.

Strucelj byl podle policejních záznamů již vyšetřován a pravomocně odsouzen za havárii z roku 1997, při které tehdy zemřel jeho přítel. Soudkyně také poukázala na to, že byl celou dobu soudního líčení agresivní a neukázal lítost nad činem přičemž obviňoval oběť, že si může za celou situaci sama. "Robert Strucelj má problémy s alkoholem a hraje hazardní hry", dodal psycholog, který měl ohodnotit charakter obviněného.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře