Maminka měla koronavirus a 3denní miminko zemřelo

0
Třidenní Coolio Carl zemřel, maminka měla koronavirus

Třídenní Coolio Carl Justin Morgan zemřel v nemocnici v Bridgendu ležící ve Walesu ve Spojeném království. Jeho matka byla před porodem pozitivně testovaná na Covid-19.

Dítě se narodilo v nemocnici Princezny z Walesu (Wikipidia/princess_of_Wales_Hospital) a kvůli komplikacím bylo převezeno do nemocnice Singleton ve městě Swansea. Obě místa jsou od sebe vzdálená 23km.

Covid-19 nebyl uveden jako hlavní důvod, ale jako sekundární příčina ke smrti významně přispěla. Hlavní příčina byla závažná hypoxická ischemická encefalopatie, což znamená, že mozek trpí nedostatkem krve, vysvětlila BBC.

Koroner Graeme Hughes uvedl, že mladý Coolio zemřel 5. května ve věku tří dnů. Posmrtné vyšetření nebylo provedeno, ale zkoumali se okolnosti smrti. Tento týden se konal pohřeb v Maestegu, v místě bydliště matky. "Je to pro celou rodinu naprosto srdcervoucí a naše srdce jsou s nimi.", dodal starosta města Maesteg Steve Smith.

Třídenní Coolio se stal nejmladší obětí Covid-19 ve Velké Británii, statistická data z Oxfordské univerzity říkají, že na koronavirus zemřelo pět těhotných žen. "Osud dětí zemřelých těhotných žen není známý", uvedl profesor Marian Knight, z národní perinatální epidemiologie ze sekce zdraví matek a dětí.

Výzkum těhotných žen, novorozených dětí v souvislosti koronavirem neukázal zvýšené riziko úmrtí či nakažení, nicméně kvůli změně v imunitním systému mohou být náchylnější pro infekce. V souvislosti s výzkumem zemřelo pět dětí, u tří z nich smrt nesouvisela s virem Covid-19 a u dvou jsou spojení nepřímá.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře