Covid-19 ve vězení není důvod k propuštění kanibala

0
Vězení s nejpřísnější ochranou, Magnotta se ven nedostane

Kanadská správa vězení navrhla, že by bývalý model a pornoherec, odsouzený v roce 2012 na doživotí kvůli vraždě a kanibalismu mohl kvůli nebezpečné nákaze, která se dostala do vězení opustit brány své cely. Návrh doslova zněl: "Cely jsou přeplněné, vězni sdílejí cely a kvůli bezpečnosti musejí být spoutaní. Denně jsou utlumováni léky, používají stejné mobilní telefony i společný záchod. Chybí desinfekce a často i mýdlo", zanaříkali za vězně zdravotníci.

Soudce však návrh smetl ze stolu, "Covid-19 nebo ne, Luka Magnotta neopustí svoji celu.", rezolutně odmítl návrh vedení věznice v Quebecu. Luka Magnotta je v přísně střeženém vězení Port-Cartier v Kanadě za brutální vraždu Jun Lina spojenou s kanibalismem.

Magnotta je odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění až do 4. června 2034 a i poté je velmi pochybné, že se mu této výsady dostane. "Jeho případ je až příliš otřesný", připomněl soudce.

Ve vězení se však nyní u odsouzených objevilo 15 případů COVID-19. Z nich se jich zatím 11 plně uzdravilo. "Žádný z vězňů na koronavirus nezemřel.", konstatoval vězeňský doktor.

CSC Media uvedla, že propuštěni mohou být jen pachatelé, kteří nepředstavují riziko pro veřejnost, a to automaticky vylučuje Magnottu. "Není sebemenší šance, že by tohle někdo dovolil.", upřesnil ředitel vězení.

Vězení má 243 cel uskupených do třech bloků, koronavirus se údajně objevil ve dvou blocích. 30 cel je vyhrazeno pro dlouhodobé vězně, jeden z nich je Luka Magnotta, který se podle časopisu Esquire v roce 2017 oženil s jedním místním vězněm. K celé situaci se vyjádřila i jeho bývalá přítelkyně: "Doufám, že dostane koronavirus", napsala na svém instagramu transexuál(-ka) Barbie Swallows.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře