Vše o Kinder Surprise

0

Čokoládové vajíčko s překvapením vzniklo v roce 1974 jako Kinder Sorpresa.

Vajíček Kinder Surprise se za celou dobu své historie prodalo více než 30 miliard kusů.

Kinder Surprise vynalezl italský obchodník William Salice (1933-2016) jako zaměstnanec Ferrero.

Hračky v Kinder Surprise jsou vyrobené speciálně pro tato vajíčka a jsou unikátní. Každý rok jde do výroby více než 100 nových Kinder hraček.

Vajíčko Kinder Surprise je prodáváno po celém světě, včetně USA, kde je však zakázáno, protože nejedlé předměty uvnitř poživatin se zde nesmí prodávat. V Kalifornii hrozí pokuta za prodej Kinder Surprise až $2500.

Barva vajíčka nebyla vždy žlutá, z počátku mělo vajíčko různé barvy.

Občas se vydávají speciální edice jako Kinder Maxi, které je větší než obvyklé vajíčko včetně hračky uvnitř. Během Velikonoc se vydává pštrosí vejce Kinder Surprise, které je velmi oblíbené po celé světě.

V zemích s teplejším podnebím se vajíčka Kinder Surprise prodávají s čokoládou s vyšší teplotou tání. Tato vajíčka se jmenují Kinder Joy.

Název Kinder je ve všech zemích stejný, ale přídavné jméno se liší podle statů: V Německu to je Kinder Uberraschung, V Itálii a Španělsku: Kinder Sorpresa, V Portugalsku a Brazílii: Kinder Surpresa. Ve Švédsku a Norsku se vajíčko jmenuje Kinderoverraskelse. Ve Velké Británii, v Rusku i ČR se vajíčko nazývá Kinder Surprise. Kinder Surprice se nepoužívá nikde.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře