Hry o trůny: Zajímavosti a fakty

0
GoT - Hra o trůny

Hra o trůny patří mezi nejsledovanější seriály všech dob, zde jsou zajímavosti o jednotlivých dílech, o natáčení i postavách.

Platy 5 hlavních hrdinů seriálu HRY O TRŮNY přišly tvůrce na 1/6 rozpočtu.

Alfie Allen, který ztvárňuje postavu Theona Greyjoye je bratr zpěvačky Lilly Allen. V roce 2007 nazpívala Lilly Allen funny song o svém bratrovi, že nemá práci (viz: Youtube.com)

Velšský herec a kaskadér Ian Whyte hrál v seriálu celkem čtyři role. V první a druhé sezóně byl jako White Walker, v druhé sezóně hrál Gregora Clegane; a ve třetí sezóně se objevil jako nejmenovaný obr a v páté sezóně hrál divokého obra Wun Wun.

Vzhled draků v GoT byl inspirován chováním hus a koček, prozradil supervizor efektů Sven Martin.

V šestém díle první série (S01E06) sní Emilie Clark koňské srdce, které bylo však vyrobené z marmelády. Scéna se opakovala mnohokrát a Emilie musela sníst 28 srdcí.

Postava Tyrion se objevila ve více epizodách než kterákoliv jiná postava. Do sedmé série, 65 vysílaných dílech jich Peter Dinglage -aka- Tyrion Lannister absolvoval 59, což činí 91 %.

Maisie Williamsová (Arya Stark) a Sophie Turnerová (Sansa Stark) si nechaly na tělo vytetovat datum, kdy se poprvé objevily v seriálu Hra o trůny.

Seriál Hra o trůny je ve většině států nepřístupný pod 18 let včetně ČR. Pouze v Německu v televizní verzi je přístupný od 12 let.

V Singapuru je seriál přístupný až od 21 let.

Spisovatel knižní podoby George R.R. Martin původně vystupoval v pilotním díle jako host na svatbě, nicméně po předělání se tam už neobjevil.

Peter Dinglage původně svoji roli Tyriona odmítl, nechtěl nosit dlouhé vousy a špičaté boty, ale po vyjasnění povahy charakteru souhlasil s obsazením.

V roce 2012 dostal Peter Dinklage za svoji roli Zlatý Glóbus, nicméně jeho maminka sázela na Guy Pearceho.

Dothraki je skutečný jazyk, který byl vytvořen lingvistou Davidem J. Petersonem, existují i kurzy na výuku jazyka.

Jon Snow a jeho typická pláštěnka je vlastně koberec z IKEA.

Aplikace na výuku jazyků Duolingo nabízí i výuku jazyka valyrijština (High Valyrian), který se vyskytuje v GoT. (Odkaz na výuku valyrijštiny: Duolingo.com/valyrijsština)

Valyrijštinu se po celém světě učí na milion lidí.

Valyrijština se vyskytuje i ve fantasy sérii Píseň ledu a ohně.

Daenerys Targaryen měla původně fialové oči. Členové rodiny Targaryen jsou totiž v knihách popisováni jako pozoruhodné postavy se stříbrnými vlasy a fialovými očima.

Lidé pojmenovávají své děti po postavách ze seriálu. Podle okresní správy sociálního zabezpečení v USA se v roce 2014 dostalo jméno "Khaleesi" na 755. příčku nejoblíbenějších jmen.

V roce 2019 si tisíce rodičů, kteří pojmenovali dceru Daenerys, údajně vyčítají své unáhlené rozhodnutí. Protože s vyloženě kladné postavy se během pár dílů stala postava s opačným charakterovým znaménkem. (Viz. novinky.cz)

Pro sedmou sérii se natáčely falešné díly, aby zmátli paparazzi.

Pro osmou sérii se natáčí tři různé konce, aby nikdo nevěděl jak to vůbec dopadne.

Jeden díl osmé série přijde na 15 milionů dolarů.

George R.R. Martin řekl, že knižní série skončí jinak než ta seriálová.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře