Zajímavosti a fakty o značce ADIDAS

0
Zajímavosti o Adidasu

Firma Adidas se jmenuje po svém zakladateli Adolfu (zkráceně Adi) Dassler (Das) = ADIDAS.

Zakladatel firmy se vyučil jako pekař a původně měl být pekařem.

Firma Adidas vznikla v roce 1924 ještě jako Gebrüder Dassler Schuhfabrik a roku 1949 se přejmenovala na dnešní podobu Adidas.

Logo se třemi proužky koupila firma Adidas od finské sportovní značky Karhu za 1600 britských liber a dvě láhve Whiskey.

Firma Adidas zaměstnává celosvětově 55.000 lidí.

V roce 2005 koupila firma Adidas firmu Reebok.

Firmu založili dva bratři, kteří se v roce 1948 rozešli, druhý z bratrů založil firmu Ruda (RUdolf Dassler) a později ji přejmenoval na PUMA.

Zakladatel firmy Adolf Dassel byl členem nacistické strany.

Adidas podporuje mnoho sportovců, ale v pravidlech má klauzuli, že všechny sponzorské dary se ruší v případě sportovcovi spojitosti se scientologií.

Na konci druhé světové války byla továrna na sportovní boty firmy Adidas předělaná na výrobu protitankové zbraně "Panzerschreck" česky známé jako "pancéřová pěst". (zdroj: Wikipedie)

David Beckham uzavřel s firmou Adidas celoživotní smlouvu o propagaci za 160,8 milionů amerických dolarů.

Adidas má ve své nabídce boty na téma Star Wars.

Boty Adidas Superstar byly původně určené pro basketbal, ale staly se populární u skateboardistů.

Řada tenisek Adidas Tubular byla inspirovaná pneumatikami aut.

Michael Jordan chtěl původně podepsat smlouvu s firmou Adidas, ale jejich názor byl, že Michael Jorda nemá žádnou budoucnost. Tak podepsal smlouvu s firmou NIKE.

V Bostonu byl park, který místní lidé přezdívali „Adidas Park“. Bylo zde dovoleno nosit pouze boty Adidas. Historie parku začala v roce 1983, kdy jedenáctiletý Timothy White s přáteli odstranili smetiště a nainstalovali provizorní plastové sedačky kolem nejvyššího stromu. Dohodli se, že do parku se smí jen v botech Adidas a na zabavili všechny boty jiných značek a naházeli je na strom. Později se park stal nechvalně známým místem distribuce drog a tak v roce 1996 nechal bostonský starosta buldozerem zničit strom a celý park. Společně s touto akcí bylo policií zatčeno 22 členů gangu. (zdroj: Wikipamia.org)

V 90. letech minulého století stála společnost po špatných strategických rozhodnutí na pokraji bankrotu.

Firma Adidas přišla se sandály Adilette kvůli ochraně německých fotbalových hráčů před kožními onemocněními ve společných sprchách.

Společnost Adidas byla první kdo do designu svých tenisek implementoval mikročip. Ten mimo jiné měřil množství spálených kalorií i tempo pohybu.

Pruhy na stranách tenisek měly původně funkci konstrukční a nikoliv designu.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře