Největší společnosti

0
Zajímavosti o společnostech

Všichni známe nadnárodní společnosti jako Google, Amazon, Netflix, McDonald a další. Ale i přes všeobecnou známost je zde mnoho překvapujících informací.

Google od roku 2010 koupí v průměru každý týden jednu společnost.

Netflix v roce 2018 v průměru na svých serverech za jeden týden odvysílal 1,3 miliardy hodin svého obsahu.

Společnost Ferrero prodá po celém světě každý rok více než 360 milionů kilogramů Nutelly, což je váha mrakodrapu Empire State Building v NY.

Každý čtvrtý člověk na planetě Zemi vypije denně jednu láhev Coca-Coly.

V roce 2017 získala společnost Amazon poloviční podíl na online prodeji zboží. Strčila do kapsy Wal-Mart, Target, Best Buy, Macy's, Kohl's, NOrdstrom, JCPenney i Sears. A to dohromady.

Společnost IKEA prodá jen svoji knihovnu série BILLA každé tři vteřiny/365 dní v roce, což je v reálných číslech více než 10 milionů BILLA knihoven ročně. Katalog IKEA je jeden z nejpopulárnějších papírových výtisků na světě.

Na celém americkém kontinentu jsou nejdále vzdáleni pobočky McDonaldu maximálně 150 km, což ukazuje na extrémní hustotu napříč Amerikou.

Společnost Dropbox v roce 2013 uložila v průměru jednu miliardu souborů, každý den.

Společnost McDonald je majitelem nemovitostí přesahující 30 miliard amerických dolarů.

Facebook smazal v prvním čtvrtletí roku 2019 více než 2 miliardy falešných účtů. V předchozím roce to byla necelá miliarda každý čtvrtrok.

Společnost Tencent Games známá pro svoji hru Clash of Clans vydělala v roce 2018 více než Activision Blizzard, EA, Nintendo, Ubisoft a Capcom dohromady.

Instagram má více uživatelů než je obyvatel Spojených států.

Produkty společnosti Nestlé se prodávají v 190 zemích světa.

UPS zaměstnává půl milionů lidí. Což je více než McDonald (220.000), Starbucks (290.000) či Target (360.000). Pokud by UPC bylo město, bylo by větší než Brno.

Nintendo prodalo 740 milionů konzolí po celém světě. Společnost vydělala tolik peněz, že když každý rok utratí 257 milionů dolarů, tak zůstanou v obchodě až do roku 2075.

Společnost LEGO je největší výrobce pneumatik na světě. V roce 2012 se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů s 318 miliony LEGO pneumatikami vyrobenými za jeden rok.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře