Fidget Spinner

0

Popis Fidget Spinneru, Co to je?

Fidget spinner je typ hračky, který údajně zmírňuje stres. Základ hračky je ložisko, kolem kterého je vytvořena konstrukce z různých materiálů jako mosaz, nerezová ocel, titan, měď nebo plat. Fidget Spinner byl propagován jako pomůcka pro lidi s autismem, ADHD či úskostmi s tím, že hračka pomáhá uvolňovat nervové napětí nebo psychický stres. Odborníci na psychologii se, jak už to tak bývá, dělí na dva tábory, jedni doporučují a druzí nedoporučují. Ačkoli hračka byla vynalezena již v devadesátých letech minulého století, tak se Fidget Spinner stal populární až v roce 2017. I kvůli cílené reklamě, která hračku doporučovala jako pomůcku pro soustředění školních dětí bylo mnoho škol nuceno Fidget Spinner ve školách zakázat kvůli masové rozšířenosti, která paradoxně pozornost dětí tříštila.

Zajímavosti

Fidget Spinner vynalezla Catherine Hettingerová, chemická inženýrka a v roce 1993 si přes svoji společnost nechala hračku patentovat.

Nejnižší cena Fidget Spinner je 0.62 USD což je asi 14,- Kč, nejvyšší není omezená, můžete mít Fidget Spinner s diamanty za miliony.

Průměrná doba točení je 104 vteřin.

Druhy Fidget Spinneru

Fidget Spinner s LED diodami.

Kovově lesklý Fidget Spinner.

Fidget Spinner ve tvaru Batmana; fidget spinner batman.

Fidget Spinner ve tvaru Supermana; fidget spinner superman.

Fidget Spinner ve tvaru Ninja; fidget spinner ninja.

Kovový fidget spinner.

Obrázky

Fidget Spinner Shuriken Duhový Fidget Spinner USA Fidget Spinner Nuofeng Fidget Spinner 2017 Fidget Spinner EWT Fidget Spinner


Mohlo by se vám líbit

Komentáře