Hliníkový klín z Aiudu

0
Tajemství hliníkového klínu z Aiudu

Aiud je město v Transylvánii v Rumunsku a v roce 1974 zde skupina rumunských dělníků objevila v hloubce 10 metrů tři předměty. Dva z nich byly prehistorické sloní kosti staré více než 2,5 milionů let. Třetí z předmětů byl hliníkový klín, který byl nalezen spolu s kostmi. Hliník bylo obtížné vytvářet i v 19. století, natož pak před více než 2 miliony let.

Hliníkový klín byl svého času umístěn spolu s ostatními předměty do rumunského Muzea historie, kde 20 let ležel ve skladišti, kde ho v roce 1995 našli redaktoři z rumunského časopisu UFO. Podle vrstvy, kde byl předmět nalezen se podle různých zdrojů odhaduje stáří mezi 11 000 let až k 2,5 milionům. Fakt, že před rokem 1825 hliníkové odlitky prakticky neexistovali dává prostor pro mnoho šílených teorií.

Podle skeptického pohledu na celou situaci je klín zub z moderního bagru, který byl použit pro hloubení díry. Podle metalurgických zkoušek je klín vyroben z duralu třídy 2000, což je moderní nesvařitelná a pevná slitina.

Ať tak, či onak, jako díl z bagru se artefakt identifikovat nepodařilo a předmět je uváděn jako jeden z důkazů mimozemských návštěv na Zemi

Mohlo by se vám líbit

Komentáře