Orgon a Orgonit

0

Orgon je základní síla, energie života, kterou takto pojmenoval rakousko-americký psychiatr, psychoanalytik a žák Sigmunda Freuda, Wilhelm Reich. Je to ta neuchopitelná, nepopsatelná životní energie, kterou nelze změřit a tak podle vědy neexistuje. Problém je, že ji každý dává úplně jiné jméno a často si někdo vytrhne jen část, jen odlesk. Henri Bergson to pojmenoval ELAN VITAL (odtud pravděpodobně je to známé úsloví, "ty máš ale elánu"), Mesmer to pojmenoval Magnetismus, ale říká se tomu i mesmerismus, Bulwer to nazval VRIL, Reiki využívá tu samou energii. Freud a Jung popsali jen odraz v organismu a pojmenovali to libido, Hans Driesch vycházel od Bergsona a pojmenoval to VITALita. Jak je vidět, ta síla je prostoupená všemi těmito názory a vzájemně se i prolínají, navíc těch názvů to má asi dalších 100. Každý z těch lidí si myslel, že to vymyslel, objevil, ale vždy popisoval jen jeden z odlesků té síly. Reich zjistil, že ta síla se vyskytuje i všude kolem nás a pohání vše živé a má silný vliv i na neživé věci.

I když bylo působení orgonu "objeveno" nejdříve v těle člověka, tak pozdější výzkum ji začal rozeznávat všude okolo nás. Orgon je substance ze které je vše stvořeno, prapůvodní látka stvoření. Sám Reich o ní uvažoval nejprve, stejně jako Freud, pouze v rovině psychologické, ale později rozšířil své zkoumání v oblasti orgonu i s náhledem ostatních vědeckých nauk. Známý je jeho přístroj "cloudbusters", který pomocí orgonové energie ovládá mraky, nebo orgonové akumulátory se kterými se pomocí orgonové radiace snažil léčit lidi. Smrtí Wilhelma Reicha skončil výzkum i využití orgonu. Tedy téměř...

Co je orgonit?

Samotná energie orgonu fascinovala mnoho lidí, ale pokračovat ve výzkumu si nikdo vlastně netroufl. Jen některé "amatérské" pokusy opakovat Reichův výzkum, ale ve skutečnosti nic nepokračuje a teorie se nerozvíjí. Pak se objevil Karl Hans Welz (1944), který převzal informace z Reichova výzkumu a našel způsob jak orgon zhustit a zakonzervovat. Jak vytvořit transformátor orgonové energie. Vlastně sám mluví o generátoru chi. Orgonit je umělý kámen, orgonit je zhuštěná síla chi, síla orgonu. Vlastně je to v pryskyřici zalitý kus věci z orgonu. Z orgonu jak již víme je vše, je to ta základní síla, praprvek a proto je téměř jedno z čeho se orgonit bude skládat. Funguje všechno, jen některé předměty vyzařují více a některé méně. Orgonit se nejčastěji vyrábí z polodrahokamu, kdy se může přidat takřka cokoliv; ocelové piliny, střepy, malé kamínky a vše se zalije do umělé pryskyřice. Je doporučeno předměty důkladně vyčistit a zharmonizovat.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře