Médium Eusapia Palladino

0

Matka tohoto velmi kontroverzního italského média zemřela při jejím porodu. A když jí samotné bylo dvanáct let, jejího otce zavraždili. Na seanci v Londýně v roce 1872 dostala anglická manželka italského psychotronika Damianiho zprávu od ducha, který si říkal John King, o tom, že v Neapoli existuje velmi schopné médium, které je reinkarnací jeho dcery. Na dané adrese v Neapoli našel Damiani Eusapii Palladino a pomohl jí, aby své skutečně neuvěřitelné schopnosti mohla plně rozvinout. Obvykle připoutána k židli (aby nemohla podvádět) předváděla svou psychokinetickou sílu tak prudce, že se stoly zvedaly do výšky a zdálo se, že útočí na diváky. Připomínalo to fenomenon poltergeista spojovaný obyčejně s nervově labilními adolescenty. Nebylo by to ani tak překvapující, uvědomíme-li si její tragické dětství.

Aby nemohla podvádět, ani kdyby chtěla podrobili ji výzkumníci všem možným kontrolám, když předváděla své schopnosti. Pařížský fyziolog Charles Richet s ní podnikl přes sto seancí a dospěl k názoru, že její schopnosti jsou skutečně výjimečné.

Flammarion popisoval, že dokáže působit destruktivně, když se zlobí. Pohovky, stoly i menší předměty se divoce pohybují po celé místnosti. Muže to dokonce shodilo na zem, když se židle, na které seděl, vznesla a s bouchnutím dopadla nahoru na stůl. Z jejího těla se vysunovalo něco jako končetiny. Lidské proporce a části těla se plně materializovaly.

Členové Společnosti pro psychotronický výzkum včetně Herewarda Carringtona s ní v roce 1908 uskutečnili v Neapoli jedenáct seancí. Everard Feilding, který také zúčastnil, po šesté seanci napsal: "Setkal jsem se s touto neobyčejnou ženou... držela ruku a nohu mým kolegům, zcela znehybnělým, vyjma příležitostného napětí v končetině, zatímco nějaká bytost mi znovu a znovu tiskla ruku, ale přitom jsem byl mimo dosah té ženy". Přestože byla v roce 1910 "označena" v USA za podvodnici, přesvědčila mnohé, že ve své době byla největším médiem.

Další informace: en.Wikipedia, Psychictruth.info (EN), Youtube

Mohlo by se vám líbit

Komentáře