Edgar Cayce - spící prorok

0

Edgar CAYCE (1877-1945) měl přezdívky jako spící prorok, léčitel v transu, psychotronik či prorok kataklyzmatu, americký "spící věštec" Cayce se narodil na farmě v Kentucky. Jako dítě měl "vize" a vyprávěl rodičům, že mluvil se zesnulými příbuznými. V šestnácti letech, když si poranil hlavu, nečekaně požádal Cayce svoji matku o zvláštní druh teplého obkladu. Následující den, i když byl vyléčen, si nepamatoval, že by o nějaký obklad žádal. V jednadvaceti letech Cayceovi ochrnuly krční svaly. Jak medicína tak hypnóza byly při léčbě neúspěšné: Cayce požádal přítele, aby mu pomohl dostat se do stavu transu, který si sám navodí. Onen stav již dříve Cayceovi pomohl z paměti odříkávat školní učebnice. V takto navozeném stavu si Cayce sám předepsal léčbu. Vyšlo to. Místní lékaři využili Cayceova talentu a zjistili, že potřebuje znát pouze adresu a jméno pacienta a na dálku stanoví diagnózu. Do roku 1910 byl Cayce již celonárodně proslulý. Jeho diagnózy často popíraly ortodoxní názory, ale zpravidla se ukázalo, že jsou správné. Podobně jako Arigóovy léčby i Cayceovovo léčení bylo tak dobře prověřeno, že o něm není pochyb. Mnoho jeho receptů bylo ortodoxních, ale nikoli zdroj Cayceových znalostí. A to ho zavedlo do oblastí, které jsou kontroverzní.

Cayce

Od lékařských přednášek přešel Cayce k hodnocení individuální víry protřednictvím "živých přednášek". V transu popisoval nejen minulé životy svých pacientů (byli mezi nimi i někteří z Atlantidy), ale předpověděl i blížící se celkový chaos. Když se probral z transu, jako ortodoxního křesťana ho to zneklidňovalo a o všech svých předpovědích si ponechával záznamy. Po Cayceově smrti v roce 1945 se našlo přes 14 000 stenografických záznamů přednášek v transu určených pro více jak 8000 lidí. Záznamy (cenný materiál využitelný pro křesťanskou apokalypsu) obsahovaly proroctví strašlivých změn na zemi v rozmezí let 1958 a 1998, počítaje v to obrovské zemětřesení v Kalifornii a potopení New Yorku a Japonska.

Viděl, jak se severní Evropa změnila "mrknutím oka". Válečná pole druhé světové války byla "oceán, moře a zálivy". Kataklyzmatický posun pólů v roce 1998 povede k lepšímu životu těch, kteří přežijí. Dříve než nastane tento chaos, začne se v roce 1968 nebo 1969 blízko Bimini vynořovat Atlantida. Paleontolog Dr. Manson Valentine a podvodní kameraman Dimitri Rebikoff následně našli a zkoumali "Biminskou cestu" - dlouhé, pravidelné zdi z obřích kvádrů (některé vážily před osmdesát tun), nalézající se v mělkých vodách severozápadně od pobřeží ostrova Bimini. Zda tyto zdi patří či nepatří k předsunuté hlídce potopené Atlantidy zůstává nedokázáno. A pokud se týče Cayce, v transu spatřil, jak se sám znovu narodí v postapokalyptické Nebrasce přibližně v roce 2100 po Kristu.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře