Automatické psaní

0
Automatické psaní

V hypnotickém stavu někteří lidé píší, aniž by si to sami přáli, ale protože jim ti, kdo jsou často prohlášeni za netělesné duchy "diktují". Buď je to tak nebo je ego pisatele závislé na přerušení organizovaného nevědomého obsahu. Blavatská, Bailey a další plodní okultní spisovatelé prohlašovali, že všechny materiály, které vydaly, nepocházejí od nich samotných, ale od netělesných "tajných učitelů", "Tibeťanů" atd. Totéž tvrdí londýnská hospodyně Rosemary Brownová, která od roku 1964, když je v transu, "přepsala" mnoho nových hudebních děl podle všech náznaků autorů jako Beethoven, Brahms, List, Chopin a dalších. Zda její skladby pocházejí od "mrtvých skladatelů" zůstává otázkou: vlastní hudební vzdělání Rosemary Brownové je základní. Nicméně skladatel Leonard Bernstein a další byli okouzleni nejen uměleckou opravdovostí Brownové, ale také silou a úplností oněch "posmrtných děl.

Automatické psaní, nebo psychografie je psychická schopnost osoby psát, aniž by zapojil vědomí, slova vycházejí z podvědomí, duchovna nebo nadpřirozených zdrojů.

Seznam autorů používající psychografii a knih psaných automatickým psaním:

JménoNarozenPopis
Šrí Aurobindo 1872-1950 Šrí Aurobindo byl indický filosof, guru a mystik používající automatické psaní.
Rosemary Brownová 1916-2001 Používala metodu automatického psaní při kontaktu s některými hudebními skladately.
Joseph Sieber Benner 1872-1941 Americký spisovatel píšící metodou automatického psaní, jeho nejslavnější kniha "Neosobní život" vyšla i v češtině.
Georgie Hyde-Lees 1892-1968 Manželka básníka W. B. Yeatse tvrdila, že je schopna automatického psaní.
James Merrill 1926-1995 Držitel Pulitzerovy ceny za 560 stránkovou epickou báseň "The Changing Light at Sandover" o okultní komunikaci s duchy a anděly. Věřil, že báseň dokončil díky automatickému psaní.
Fernando Pessoa 1888-1935 Autor "Knihy neklidu" tvrdil, že zažil automatické psaní. Podle jeho slov: "cítil jsem, jak jsem ve vlastnictví někoho jiného, někdy mívám pocit, že se zvedá ruka bez mojí vůle".
Jane Roberts 1929-1984 Dorothy Jane Roberts byla americká spisovatelka a médium skrze kterou údajně psala knihy entita nazývaná Seth.
Helen Cohn Schucman 1909-1981 Helen Schucman byla americká klinická a výzkumná psycholožka.
Hélène Smith 1861-1929 Francouzské médium, které dostalo od francouzských surrealistů přezdívku "Můza automatického psaní", protože v ní viděli sílu surealismu a symbol surealistického vědění.
Neale Donald Walsch *1943 Americký spisovatel, autor série knih "Hovorů s Bohem", která byla psaná metodou automatického psaní.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře