Automatické psaní

0

Automatické psaní je označení textu, který napsal člověk v transu nebo v jiném stavu změněného vědomí, kdy si neuvědomuje co píše, nebo že vůbec něco píše. Často dostane informace, které neznal a ani nemohl znát. Někteří jsou toho názoru, že při automatickém psaní vede ruku píšícího duch (například zemřelé osoby), jiní se domnívají, že píšící ma při psaní přístup do svého podvědomí a že texty, které napíše, pocházejí právě odtamtud.

Automatické psaní

Seznam autorů používající metodu automatického psaní

František Lorenc (*1872 - †1957)
Český profesor a polyglot (ovládal 80 jazyků) žijící v Brazílii napsal 56 děl (ve více než 40 jazycích), z toho jednu sbírku básní, kterou podle svých slov napsal médijně (pomocí média), takže automatickým psaním. Sbírka se jmenuje Voĉoj de poetoj el la spirita mondo. zdroj: Wikipedia
Joseph Sieber Benner (*1872 - †1941)/dt>
Americký duchovní spisovatel píšící většinou anonymně používal techniku automatického psaní. Jeho nejslavnější kniha Neosobní život vyšla i v češtině.
Austin Osman Spare (*1886 - †1956)
Anglický malíř a okultista, který vylepšil techniku automatického kreselení i psaní. Duchovní otec magie chaosu.
André Breton (*1896 - †1966)
Francouzský básník a zakladatel směru surrealismu. První surrealistický výtvor byl podle Bretona automatický text.

Mezi další autory, kteří se "přiznali" k použití automatického psaní se řadí: Fernando Pessoa, Arthur Conan Doyle, Aleister Crowley, Jane Roberts, Helen Schucman, Neale Donald Walsch.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře