Jak na angličtinu

0
Tipy na angličtinu

Učení cizích jazyků má své zákonitosti a některé z nich nejdou obejít. U "věčných začátečníků" je pravděpodobně snaha o některou zkratku, která však neexistuje. Trnitá cesta učení se někomu lépe šlape, když vidí ukazatele a to jsou tipy k učení, zde je důležitých pět tipů.

Obklopte se angličtinou

Nemusíte žít v anglicky mluvící zemi, abyste byli obklopeni angličtinou. Koukejte na filmy a seriály v angličtině, čtěte knihy v angličtině, pište si deník v angličtině, poslouchejte rádio v angličtině. Můžete si polepit byt lístečky s anglickými nápisy, nebo pojmenováním věcí. Přemýšlejte v angličtině, například si neříkejte, potřebuji teď kávu, ale I need a coffee now.

Používejte autentické materiály

Učebnice angličtiny můžou být někdy nudné, nebo vytržené z reality. Zkoušejte anglické texty pro rodilé mluvčí, popisy, zprávy, časopisy. Existují miliony webových stránek v angličtině, využijte toho. Existují seznamy Free English eBooks.

Udělejte si anglické přátele

Nepotřebujete žít v anglicky mluvící zemi, abyste získali přátele, kteří hovoří anglicky. V době totální globalizace a propojení pomocí sociálních sítí si najděte skupinu s koníčkem, který vás baví, skupinu, kde se mluví anglicky pochopitelně. Najděte způsoby, jak se setkat s anglicky mluvícími lidmi, například turisti, turistky, hotelové bary budou plné cizinců.

Poznávejte kulturu

Naučit se cizí jazyk není jen o slovní zásobě a gramatice. Musíte s lidmi hovořit a oni i jinak uvažují, mají jiné hodnoty, jiné víry, jiný žebříček hodnot. Zajímejte se o kulturu anglicky mluvící země, která je vám nejbližší. Seznamujte se s cizími kulturami, v angličtině samozřejmě.

Žijte ON-LINE

Nepoužívejte seznam.cz, už nikdy. Nastavte si Yahoo, nebo něco podobného, dělejte si anglické testy. Buďte v kontaktu s lidmi celého světa. Super by byl friend on skype.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře