Nejnebezpečnější silnice světa

0
Khardung La v Indii

Khardung La v Indii. National Geographic a Guinnesova kniha rekordů tvrdí, že toto je nejvýše položená průjezdná cesta na světě. 5582 metrů nad mořem (Wikipedia.org/en/Kahrdung_La.

Guoliang Tunnel - China

Guoliangův tunel v Číně vede doslova skrz horu a je 1200 metrů dlouhý. (Wikipedia.org/en/Guoliang_Tunnel)

Dalton Highway

Daltonova silnice na Aljašce je známá jako nejzasněženější a nejodlehlejší silnice světa. Jiný název je Alaska Route 11, ale hovorově se ji říká Ice Road (ledová silnice) a hraje jednu z hlavních rolí v seriálu "Trucky na ledě". (Wikipedia.org/cs/Dalton_Highway)

Eshima Ohashi Bridge, Japan

Eshima Ohashi most v Japonsku vypadá spíš jako horská dráha než silnice. Její účel je, aby mohly projet velké lodě. Začal se stavět v roce 1997 a dostavěl se roku 2004, celková délka mostu je 1,7 km, šířka: 11,3 m. (Wikipedia.org/en/Eshima_Ohashi_Bridge)

Atlantic Ocean Road

Atlantic Ocean Road v Norsku je jedno z turisticky nejvděčnějších míst pro úchvatné pohledy vln oceánů rozbíjejících se o svodidla silnice. Délka silnice: 8,3 km. (Wikipedia.org/en/Atlantic_Ocean_road)

zoji La v Indii

Zoji La v Indii spojuje Ladak a Kašmír, je to vlastně skalní stezka, která je místy velmi úzká. (Wikipedia.org/en/Zoji_La)

Hana na Havaji

Hana, Havaj - často uzavřená cesta pro sesuvy půdy se nachází na ostrově Maui. (Wikipedia.org/en/Hana,_Hawaii)

Kolima v Rusku

Kolima v Rusku je přezdívaná "cesta smrti" nebo "cesta kostí", první část této silnice byla postavena v roce 1932 a stavěli ji na smrt odsouzení, dostavěna byla roku 1953. Celá cesta vypadá strašidelně a je složenáz navršené hlíny, kamenů a štěrku, měří 1826 km. Wikipedia.org/cs/Kolyma_(silnice))

Yungas Road

Yungas Road v Bolívii je postavená na kraji útesu a je považovaná za jednu z nejhorších na světě, roční provoz zde stojí 200-300 životů. Přezdívky: hřbitovní cesta, cesta smrti, cesta zhouby. (Wikipedia.org/en/Yungas_Road)

Le Passage du Gois

Passage du Gois je silnice ve Francii spojující ostrov Noirmoutier s pevninou a je otevřena jen pár hodin denně, zbytek je ponořena pod vodou. (Wikipedia.org/cs/Passage_du_Gois)

Caucasus v Rusku

Caucasus Road v Rusku je úzká horská cesta a místy je velmi děsivá, ale pohledy na okolní krajinu jsou zase opačným extrémem. (Wikipedia.org/en/R217_highway)

Transfăgărășan, Rumunsko

Transfagaras v Rumunsku je považován za nejmalebnější cestu světa, i přesto, že je velmi nebezpečná, tak je i velmi krásná. V samotném Rumunsku ji přezdívají "Cesta světa". Přezdívky a další názvy: DN7C, Ceauseskovo bláznovství, cesta světa, Transfăgărășan. (Wikipedia.org/cs/Transfagaras)

Mohlo by se vám líbit

Komentáře