Nejdražší obraz světa

0
Salvator Mundi

Titul nejdražší obraz světa se čas od času mění, od dubna 2011 to byl obraz Hráči karet od Paula Cézannoho, který byl prodán za více než 250 milionů amerických dolarů (což bylo v přepočtu za 4,7 miliard korun). V září 2015 byl za rekordní částku vydražen abstraktní obraz Interchange od expresionistického malíře Willema de Kooninga (1904-1997), suma se v přepočtu rovnala částce 6,5 miliard korun.

15. listopadu 2017 je den, kdy byl vydražen obraz Leonarda da Vinciho Salvator Mundi a to za cenu 450,3 milionů amerických dolarů, což je v přepočtu 9,8 miliard českých korun. Původně obraz údajně zakoupil princ Badr, ale jak zjistila americká tajná služba, tak byl pouze nastrčený kupec a pravý vlastník obrazu se odhalil jako syn saúdskoarabského krále Salmána bin Abd al-Azíze, Mohamed bin Salmán.

Vlastník obrazu je 32 letý politik, který v Saudské Arábii zastupuje roli ministra obrany, což z něj činí nejmladšího ministra obrany na světě. K tomu si nyní ještě připnul titul vlastník nejdražšího obrazu světa.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře