Nejpodivnější vína světa

0

Svět je mnohem bizarnější místo, než předpokládáte. Podívejte se jaká vína se pijí ve světě. Tento článek si nejlépe vychutnáte s vínem.

Tygří víno

V zajetí chovaní tygři v Číně jsou často používáni na výrobu vína z jejich kostí. Vylouhované kosti mrtvých tygrů ve víně jsou velmi ceněný lék. Láhev tygřího vína se v aukcích může vyšplhat až ke 50 000 dolarů. V současné době je tygří víno již ilegální produkt.

Hadí a Škorpióní vína

Hadí víno

Víno pocházející opět z Číny, ale je populární i v některých částech Vietnamu a jihovýchodní Asii. Podstata hadího vína spočívá v umístění mrtvého, často jedovatého hada do vína. Jed se v podstatě rozpustí v alkoholu a stane se netoxickým. Ve většině případů se jedná o rýžové víno s vyšším obsahem alkoholu. Věří se, že hadí víno léčí mnohé nemoci a neduhy jako třeba vypadávání vlasů, impotenci.

Víno dětských myší

Víno z dětských myší

Víno pocházející původem z Koreje a Číny má jako základ rýžové víno jehož podstatná složka je na naše poměry poněkud bizarní. Jsou to děti myší, 2-3 dny staré myšky jsou utopeny v rýžovém vínu a poté se víno po dobu jednoho roku fermentuje. Výrobce garantuje při pravidelném užívání větší odolnost proti nachlazení a zlepšení jaterních onemocnění.

Ještěří víno

Ještěří víno

Víno pocházející z Číny podle tamní pověry ochraňuje proti zlým duchům. Základem jsou různé ještěrky a ještěři, které jsou umístěni do sudu a nechají se po dobu jednoho roku kvasit.

Úhoří víno

Úhoři od řeky Mekong protékající Tibetem, Čínou a Jihovýchodní Asii jsou v Laosu považováni za nejlepší pro speciální víno, které nic nemůže překonat, to tvrdí uživatelé i tvůrci.

Penisové víno

Penisová vína

Penisová vína se v zásadě dělí na dvě hlavní kategorie víno jeleních penisů a víno tygřích penisů. Pokud má být zachován léčivý účinek vína, tak penis musí být získán z živého jelena, u tygrů tohle pravidlo údajně nemusí být dodrženo. Víno se používá pro zvýšení sexuální potence a jako afrodiziakum.

Víno racků

Racek se umístí do skleněné láhve, přidá se voda, cukr a ponechá se na slunci. Po určité době začne racek kvasit. Nápoj kmene Inuitů od polárního kruhu tamější uživatelé přezdívají víno s křídly. Noci v tamějších oblastech bývají dlouhé a rackové víno je pomáhá zkrátit.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře