Adam Vojtěch, život, vzdělání a kritika

0

Mladého muže si spousta lidí pamatuje z pěvecké soutěže Superstar, kde sice nevyhrál, ale upoutat pozornost uměl. Proto bylo o pár let později pro mnoho lidí překvapením, že se v kariéře posunul o takový skok do strany.

První etapa Adama Vojtěcha

Adam Vojtěch se narodil v Českých Budějovicích v roce 1986, už od samého dětství měl rád pozornost ostatních, které si získával svým zpěvem. Vystupoval v dětských sborech, dětských muzikálech a dokonce vydal i vlastní album s názvem Portugal. Dalo by se říct, že jeho pěvecká kariéra dosáhla vrcholu v roce 2005, kdy se zúčastnil soutěže SuperStar. Svým vzhledem si zde vysloužil přezdívku Ken a dostal se do semifinále, kde vypadl.

Vzdělání Adama Vojtěcha

Další kapitola jeho života se začala psát o rok později, kdy nastoupil na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Zde studoval v letech 20062012 a vysloužil si za to titul Mgr. Souběžně absolvoval mediální studia na Fakultě sociálních věd, kde si načal bakalářský stupeň, který následně v letech 20112013 vygradoval až k druhému magisterskému titulu. Hovoří anglicky, německy a španělsky. Takřka okamžitě po ukončení vysoké školy začal pracovat pro Andreje Babiše a tím se začíná psát třetí velká kapitola jeho života.

Kariéra Adama Vojtěcha

V letech 20132014 pracoval jako právník pro společnost MAFRA a téměř okamžitě poté začal budovat svoji politickou kariéru jako tajemník Andreje Babiše na Ministerstvu financí ČR. Další funkce následovala rychle, člen představenstva akciové společnosti THERMAL-F, předseda dozorčí rady státního podniku Státní tiskárna cenin, působení v dozorčí radě České průmyslové zdravotní pojištovny a v září 2016 je vládou jmenován do správní rady Všeobecné zdravotní pojištovny ČR.

Adam Vojtěch v politice

V letech 2012 - 2018 byl členem ODS (pozastaveno v roce 2014), které mu bylo stranou zrušeno pro spolupráci s KSČM. Ve volbách v roce 2017 byl zvolen jako nestraník za hnutí ANO 2011 poslancem. Na sklonku roku 2017 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví ČR což se 13. prosince 2017, jmenováním prezidentem Milošem Zemanem, uskutečnilo. V průběhu světové pandemie COVID-19 v roce 2020 stále působil v pozici ministra zdravotnictví.

Manželství Adama Vojtěcha

V říjnu 2019 se Adam Vojtěch oženil, vzal si dlouholetou partnerku Olgu Píšovou. Olga Píšová se v roce 2009 probojovala do finále soutěže Miss Academia ČR 2009, kde soutěžila spolu s dalšími 47 studentkami z českých vysokých a vyšších odborných škol. Olga Píšová je o rok starší a učí na Karlově univerzitě v Praze.

Olga Vojtěchová studovala původně na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a v současné době žije se svým manželem v Praze. Fandí hokejovému týmu HC Motor České Budějovice a volejbalovému klubu VK Jihostroj České Budějovice. Z hudby má ráda pianistu Tomáše Klementa, houslistu Pavla Šporcla, kapelu Valda Band a Metroklub Big Band, kde zpíval její manžel Adam Vojtěch. Z filmů si oblíbila Něžné vlny a francouzskou komedii Nedotknutelní.

Kritika a kauzy Adama Vojtěcha

V prosinci roku 2017 vystupoval Adam Vojtěch v televizním pořadu Jaromíra Soukupa v TV Barrandov. Zde hodnotil fyzický vzhled poslankyně pirátské strany Olgy Richterové. Za tento čin si vysloužil hodnocení od jiné poslankyně jako "absence gentlemanství a asertivity".

Mezi další skvrny v kariéře Adama Vojtěcha je spolupráce s obviněným lobbistou Tomášem Horáčkem. V letech, kdy vykonával funkci tajemníka resortu financí úzce spolupracoval s podnikatelem Tomášem Horáčkem, který byl později obviněn za zmanipulované zakázky nemocnic.

Odkazy

Mohlo by se vám líbit

Komentáře