Láska žádá všechno a právem

0
Láska

Co je to vlastně láska? Co znamená milovat? Co si pod tím dokážete představit? Sevře se vám žaludek, nebo naopak máte pocit motýlků v břiše?

Milovat znamená žít a žít znamená milovat.

Ano, sice se říká, že láska bolí, ale zároveň je naopak hrozně krásná a příjemná. Ten hřejivý pocit uvnitř vás. Nedokážete na něj přestat myslet.

Láska se stává pomalu součástí našich životů. A i když občas zabolí, tak ty příjemné okamžiky vám nikdy nezmizí a zůstanou s vámi.

Když teď přejdu k lásce k někomu. Ten úžasný pocit, že někoho milujete a vy jste naopak milováni od něj. Každý si přeje, aby jeho láska trvala už nadosmrti. Jenže se to tu dělí tak na dva různé tábory bych řekla. Někdo věří na navždy, lásku na první pohled, a tak podobně. Někdo zase naopak na nic z toho. Žijí hlavně přítomností. Já osobně jsem tak od každého něco, abych byla upřímná. Ráda si říkám navždy, ale zároveň vím, že nic není navždy. Jen si to nerada přiznávám.

Vím, že na každého z nás někde čeká ten pravý či ta pravá. Někdo ho, nebo ji, už našel. Třeba o tom nemá ani páru. Spousta lidí si zase myslí, že nikoho takového nenajdou. Ale opak je pravdou. Jen chce všechno čas. Čas přeci zahojí všechny rány.

Když se nad tím zamyslíte, láska je vlastně hrozně krásná a dosti příjemná zkušenost. I z lásky se můžete něčím poučit. Když se zamilujete, stává se z vás bláznivý člověk. Láska s lidmi dělá divy. Děláte věci, které byste si třeba nikdy dřív nedovolili nebo neudělali. A najednou vám to prostě nevadí. Láska lidi mění. Je jenom na vás jak si to vezmete. Jestli mění k lepšímu nebo k horšímu. Záleží na vašich zkušenostech. Každý to cítí a má jinak. Za mě ale rozhodně k lepšímu. Stáváte se lepším člověkem, aniž byste si toho všimli.

Pokud jste svou drahou polovičku našli. Jistě si jí vážíte, tak jako nikoho jiného. Chcete pro ni jenom to nejlepší a jste tu vždycky pro ni. Chcete, aby vám důvěřovala a měla pocit, že se na vás může kdykoli obrátit. Nedokážete si bez ní svůj život už představit. Máte pocit, jako byste bez své partnerky nebo partnera byli úplně v troskách.

Každý jsme přeci jen jiný, takže lásku a zamilovanost prožívá každý úplně jinak. Pocity, které jsou zde zmiňované, jsou mé pocity a jak to cítím já. To, jak to pociťujete vy, si už musíte říct sami.

Jen chci říct, že je to jeden z nejkrásnějších pocitů v našem životě. A nic ho nedokáže nahradit.

Těm, co jsou ve vztahu, to z celého srdce přeju a těm, kteří zatím nejsou, tak neklesejte na mysli. Jednou přijde ten pravý nebo ta pravá, která vás bude milovat takové jací jste. Přeji všem hodně štěstí do života.

Napsala -Veru-, Obrázek: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit

Komentáře