Ve tmě a ve svých výkalech

0
Blanche Monnier

Rodina Monnierových vždy patřila ve svém okolí k lepší společnosti. O to víc překvapil policii anonymní dopis, který tvrdil, že v jejich domě se skrývá 25 let pohřešovaná Blanche Monnier, jejich dcera.

Blanche Monnier vynikala svoji krásou a neměla o nápadníky nouze, z řady možností si vybrala staršího advokáta, který nepatřil mezi nejbohatší. To matka nemohla přenést přes srdce a tak situace vygradovala tím, že matka nezbednou dceru zamkla v malé místnosti bez oken, kde Blanche strávila následujících 25 let.

Podle policejní zprávy nespatřila Blanche po celou dobu svého věznění sluneční světlo a žila ve vlastních výkalech. Matka rozhlásila, že Blanche zemřela. Po anonymním dopise vtrhla policie do domu a našla lidskou trosku vážící 23 kg kolem které byla hromada výkalů a spousta pobíhajícího hmyzu. Vzduch byl tak těžký, že padal k zemi a v místnosti se nedalo vydržet déle než několik vteřin.

Matka byla zatčena a zemřela ve vězení 15 dní po objevení jejího temného tajemství. Spolu s ní byl zatčen i Marcel Monnier, bratr Blanche, který však byl posléze osvobozen. Marcel byl považován za mentálně postiženého a tudíž nesvéprávnou osobu.

Blanche Monnier byla odvezena do psychiatrického ústavu, kde ji bylo diagnostikováno mnoho poruch, včetně anorexie, schizofrénie, koprofilie. Blanche Monnier se narodila 1. března 1849 a uvězněna byla ve věku 25 let, roku 1874. Osvobozena z nedobrovolného zajetí byla v roce 1901 a svým poruchám podlehla roku 1913 v psychiatrické léčebně v Blois ve Francii.

Mohlo by se vám líbit

Komentáře